Przedszkole, lekcja 02.02.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 02.02.2019 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz prac domowych. Wszyscy spisali się na medal, a prace domowe były wykonane niesamowicie starannie.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć była literka “C” Uczyliśmy się jej prawidłowej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na tą literkę tj. cebula, cukierki, ciasto, cyrk, cytryna, cymbałki. Wykonaliśmy liczne szlaczki, w których jesteśmy naprawdę całkiem nieźli. Wykonaliśmy ćwiczenia spostrzegania, kategoryzowania oraz ćwiczenia manualne rączki.

Przy użyciu kolorowej bibuły, kleju oraz naszej inwencji twórczej wykonaliśmy pracę plastyczną pt. “Literka “C” moimi oczami”.

Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych rozmawialiśmy o tym co jeździ. Nazywaliśmy wszystkie małe obrazki po czym szukaliśmy je na dużej ilustracji. Śmiało możemy powiedzieć, że jeżdżą auta, dzieci na sankach, łyżwach i nartach, a po linie jedzie kolejka górska, a po szynach pociąg.

Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną pt. “cukierki” oraz plakat na 70-lecie Polskiej Szkoły Bradford. Było super!

Do zobaczenia.

Zadanie domowe – szlaczki literka “C”