Przedszkole, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 02.03.2019 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności, zadań domowych oraz od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

Tematem dzisiejszych zajęć było zagadnienie “Co wisi?” Korzystając z podręcznika i ilustracji w nich zawartych rozmawialiśmy o tym co stoi. Poznaliśmy wiele nowych słówek nazywając wszystkie małe obrazki, które następnie odnajdowaliśmy na dużej ilustracji. Poszło nam znakomicie!

Nasza Pani przeczytała nam wierszyk wg. J. Beszczyńskiego pt. ” Co mówią zwierzaki?” Naszym zadaniem było powtórzenie wszystkich odgłosów zwierząt usłyszanych w wierszyku. Było bardzo zabawnie.

Wykonywaliśmy dzisiaj ćwiczenia motoryki rączki oraz wprowadziliśmy liczby porządkowe, z którymi poradziliśmy sobie wyśmienicie.

Tematem drugiej części zajęć była literka “P”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Pani przeczytała nam wierszyk pt. “P,p” Abecadło czyli wierszyki o literkach, który pięknie obrazuje sposób kreślenia naszej literki. Poznaliśmy również wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na ta literkę. Wykonaliśmy ćwiczenia spostrzegania, ćwiczenia klasyfikowania oraz ćwiczenie grafomotoryczne.

Tłusty Czwartek – rozmawialiśmu o tym co to takiego, dlaczego tak się nazywa, i jak się obchodzi ten dzień. Następnie Pani przeczytała nam wierszyk o Tłustym Czwartku, który bardzo nas rozbawił.

Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną pt “Pączek w lukrze”, którą można obejrzeć w naszej galerii.

Przypominam i zapraszam do udziału w kolejnej edycji szkolnego konkursu Wierszowisko p.t. “RODZINA”.

Konkurs szkolny odbędzie się już w tą sobotę tj. 09/03/2019.

Powodzenia!

Zadanie domowe: