Przedszkole, lekcja 02.12.2017

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym tradycyjnie rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz prac domowych.
Powtórzyliśmy sobie wiadomości z poprzednich zajęć, aby je utrwalić.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć była literka “M” Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni trenując szlaczki. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów w tym: motor, mama, mydło, motyl, mrówka, masło, mleko i wiele wiele innych.

Wykonaliśmy dzisiaj liczne ćwiczenia manualne, a także ćwiczenia pamięci, w których jesteśmy na prawdę całkiem nieźli.

Na zajęciach odwiedził nas ksiądz, z którym rozmawialiśmy o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonaliśmy również przepiękną kolorowankę, która przedstawiała nowo narodzonego Jezuska z Maryją i Józefem.

Drugi temat naszych zajęć to “Boże Narodzenia”. Korzystając z podręcznika i ilustracji rozmawialiśmy o tym w jaki sposób obchodzą święta Maja (bohaterka naszego podręcznika) oraz jej brat Kubuś.

Nasza pani przeczytała nam krótki wierszyk pt. “Choinka” po czym rozmawialiśmy o świątecznych drzewkach, o tym jak one wyglądają w domu każdego z nas. Kiedy je ubieramy i w jaki sposób, czy są one żywe czy też nie i czym je stroimy aby wyglądały magicznie.

W dniu dzisiejszym usłyszeliśmy również opowiadanie o świętym Mikołaju i leśnych zwierzątkach, następnie naszym zadaniem było odpowiedzieć na pytania zadane przez nauczyciela, aby sprawdzić jak radzimy sobie w ćwiczeniu ze słuchania. Spisaliśmy się super!

Pod koniec zajęć odwiedziła nas również Pani Nina, która jest logopedą w naszej szkole, wraz ze swoim przyjacielem łosiem Jasiem, aby przeprowadzić z nami zajęcia, które noszą nazwę “Metoda Dobrego Startu”. Bardzo lubimy te zajęcia! Świetnie się dzisiaj bawiliśmy.

Do usłyszenia już niebawem. Narka!