Przedszkole, lekcja 02.12.2017

Przedszkole, lekcja 02.12.2017

Przedszkole, lekcja 02.12.2017

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 02.12.2017 została wyłączona

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym tradycyjnie rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz prac domowych.
Powtórzyliśmy sobie wiadomości z poprzednich zajęć, aby je utrwalić.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć była literka „M” Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni trenując szlaczki. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów w tym: motor, mama, mydło, motyl, mrówka, masło, mleko i wiele wiele innych.

Wykonaliśmy dzisiaj liczne ćwiczenia manualne, a także ćwiczenia pamięci, w których jesteśmy na prawdę całkiem nieźli. 

Na zajęciach odwiedził nas ksiądz, z którym rozmawialiśmy o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonaliśmy również przepiękną kolorowankę, która przedstawiała nowo narodzonego Jezuska z Maryją i Józefem.

Drugi temat naszych zajęć to „Boże Narodzenia”. Korzystając z podręcznika i ilustracji rozmawialiśmy o tym w jaki sposób obchodzą święta Maja (bohaterka naszego podręcznika) oraz jej brat Kubuś. 

Nasza pani przeczytała nam krótki wierszyk pt. „Choinka” po czym rozmawialiśmy o świątecznych drzewkach, o tym jak one wyglądają w domu każdego z nas. Kiedy je ubieramy i w jaki sposób, czy są one żywe czy też nie i czym je stroimy aby wyglądały magicznie. 

W dniu dzisiejszym usłyszeliśmy również opowiadanie o świętym Mikołaju i leśnych zwierzątkach, następnie naszym zadaniem było odpowiedzieć na pytania zadane przez nauczyciela, aby sprawdzić jak radzimy sobie w ćwiczeniu ze słuchania. Spisaliśmy się super!

Pod koniec zajęć odwiedziła nas również Pani Nina, która jest logopedą w naszej szkole, wraz ze swoim przyjacielem łosiem Jasiem, aby przeprowadzić z nami zajęcia, które noszą nazwę „Metoda Dobrego Startu”. Bardzo lubimy te zajęcia! Świetnie się dzisiaj bawiliśmy.

 

Do usłyszenia już niebawem. Narka!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top