Przedszkole, lekcja 03.02.2018

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych.

Powtórzyliśmy sobie również wiadomości z poprzednich zajęć.

Rozmawialiśmy dzisiaj o tym co Maja bohaterka naszego podręcznika wkłada, zakłada oraz nakłada. Korzystając z książki i ilustracji w niej zawartych  opowiadaliśmy o tym co robi Maja nr. nakłada czapkę, wkłada ciastka do piekarnika czy zakłada korale. Poszło nam znakomicie.

Pani Marta przeczytała maj wierszyk pt. “Jak ubierać się zimą”, po czym wykonaliśmy ćwiczenia logicznego myślenia, a następnie  pracę plastyczną. Przy użyciu szablonów, kleju i kolorowego papieru musieliśmy ubrać Maję. Było bardzo zabawnie.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy aż 2 nowe literki tj. “J” i “C”. Uczyliśmy się ich poprawnej wymowy, pisowni oraz poznaliśmy wyrazy zaczynające się właśnie na te litery. Nie było czasu na nudę.

Dzisiaj również rozmawialiśmy o tym co jeździ. Staraliśmy się nazwać wszystkie małe obrazki, a następnie naszym zadaniem było odnaleźć je na dużej ilustracji. Możemy już powiedzieć, że jeżdżą auta, pociągi, dzieci na sankach, łyżwach i nartach. Po linie jedzie kolejka górska, a po szynach jedzie pociąg.

Wykonaliśmy liczne ćwiczenia motoryki ręki, ćwiczenia spostrzegania oraz kategoryzowania, by na koniec zajęć wykonać pracę plastyczną “żabki”.

Było naprawdę super!

Do zobaczenia za tydzień!