Przedszkole, lekcja 04.11.2017

Przedszkole, lekcja 04.11.2017

Przedszkole, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności, zadań domowych, a także od powtórzenia wiadomości z zajęć poprzednich. 

Tematem naszych dzisiejszych zajęć była literka „O”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni używając do tego tablicy i markerów. Poszło nam znakomicie!

Poznaliśmy nowe wyrazy zaczynające się właśnie na tą literkę, a są nimi: obraz, osa, orzechy, oko, owoce, okno. 

Wielka-litera-O_4f79ce0e1f1c8-thumbPani Marta przeczytała nam wierszyk zatytułowany „O” , który strasznie nam się spodobał.

O stanęło sobie z boku
i choć nikt nie pytał go,
powiedziało, że w tym roku
najważniejsze będzie O.

 

Kolejnym tematem naszych zajęć były warzywa. Rozmawialiśmy o ich barwach, kształtach, rozmiarach i smakach, oraz o tym co można z nich przyrządzić. 

warzywa_rower1Każdy z nas wiedział o tym, że z ziemniaka można zrobić frytki, które tak bardzo lubimy, z kukurydzy popcorn, a z pomidorów ketchup. Choć nie znamy jeszcze wszystkich polskich nazw warzyw bawiliśmy się super odgadując ich nazewnictwo.

Pani Marta przeczytała nam wierszyk pt. „Bajka o marchewce”, której morał brzmi „Jeśli chcecie wyglądać jak malinki, pijcie soczki chłopcy i dziewczynki”. 

W dniu dzisiejszym wykonywaliśmy wiele ćwiczeń mających na celu usprawnienie motoryki ręki, ćwiczenia manualne mające za zadanie przygotować nas do nauki pisania, oraz ćwiczenia myślenia, które polegały na łączeniu poszczególnych elementów w zbiory. 

Dzisiaj na zajęciach odwiedziła nas Pani Nina, która jest logopedą w naszej szkole, wraz z łosiem Jasiem przeprowadziła z nami zajęcia, które noszą nazwę „Metoda Dobrego Startu”. Jest to metoda, której celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci, służy do aktywizowania rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowania zaburzeń tego rozwoju, co stwarza warunki prawidłowego procesu uczenia się. Ma ona na celu wspieranie rozwoju dziecka poprzez rehabilitacje psychomotoryczną i edukacje z zastosowaniem polisensorycznego uczenia się. Założenia tej metody to wielozmysłowe uczenie się, oraz wykonywanie ruchów zharmonizowanych w czasie i przestrzeni. 

Poznaliśmy i nauczyliśmy się piosenki pt. „Witaj Jasiu”, która sprawiła nam wiele radości. W rytm tej piosenki rysowaliśmy paluszkami oraz mazakami na piasku umieszczonym na specjalnych tacach, różne figury. Było sporo  zabawy! Poprzez zabawę uczyliśmy się również jak prawidłowo trzymać ołówek w rączce.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty łosia Jasia. 

Na koniec zajęć wykonaliśmy prace plastyczne pt. „Moje ulubione warzywo”.

Do zobaczenia w sobotę!

kids

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top