Przedszkole, lekcja 05.05.2018

Przedszkole, lekcja 05.05.2018

Przedszkole, lekcja 05.05.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 05.05.2018 została wyłączona

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas
 
Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym tradycyjnie rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych.
„Co pływa” to jest temat naszych dzisiejszych zajęć. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych, próbowaliśmy nazwać wszystkie zwierzęta wodne oraz rzeczy które pływają, po czym odszukiwaliśmy je na dużym obrazku. Rozmawialiśmy o tym w jakim kolorze jest żaglówka Kuby, a w jakich kolorach statek pasażerski.
Wykonaliśmy ćwiczenia spostrzegania, które polegały na odnalezieniu aż 5 szczegółów które różniły 2 pozornie takie same obrazki. Było ciężko ale poradziliśmy sobie  znakomicie. Ćwiczenia motoryki ręki, które polegały na narysowaniu rybkom fali zaczynając zawsze od czerwonej kropki. 
W dniu dzisiejszym powtórzyliśmy sobie kilka poznanych już dotychczas literek. Próbowaliśmy również podać po 3 wyrazy zaczynające się na poszczególną literę. Super sobie poradziliśmy!. Łączyliśmy kolorowymi liniami duże literki z małymi, co sprawiło nam nie lada wyzwanie. 
Wykonaliśmy również klika zadań matematycznych utrwalając tym samym poznane już cyferki. Sprawdzaliśmy czy dla wszystkich dzieci wystarczy cukierków i balonów, po czym w odpowiednie kwadraciki wpisaliśmy ile jest baloników, dzieci i cukierków. Poszło nam rewelacyjnie!.
Wykonaliśmy dzisiaj flagi Polski! Używaliśmy do tego pędzelków i czerwonej farbki. Było super! Nasze flagi wyszły przepięknie! Uczyliśmy się również wiersza Czesława Janczarskiego „Powiewa flaga”
 
Na koniec zajęć z pośród wielu propozycji Pani przeczytała nam wybraną przez nas bajkę pt. „Kot w butach”. 
Do zobaczenia !
 

Zadanie domowe: Podręcznik „Maja uczy się i  bawi cz. II” str. 87
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top