Przedszkole, lekcja 05.05.2018

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym tradycyjnie rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych.
“Co pływa” to jest temat naszych dzisiejszych zajęć. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych, próbowaliśmy nazwać wszystkie zwierzęta wodne oraz rzeczy które pływają, po czym odszukiwaliśmy je na dużym obrazku. Rozmawialiśmy o tym w jakim kolorze jest żaglówka Kuby, a w jakich kolorach statek pasażerski.
Wykonaliśmy ćwiczenia spostrzegania, które polegały na odnalezieniu aż 5 szczegółów które różniły 2 pozornie takie same obrazki. Było ciężko ale poradziliśmy sobie  znakomicie. Ćwiczenia motoryki ręki, które polegały na narysowaniu rybkom fali zaczynając zawsze od czerwonej kropki.
W dniu dzisiejszym powtórzyliśmy sobie kilka poznanych już dotychczas literek. Próbowaliśmy również podać po 3 wyrazy zaczynające się na poszczególną literę. Super sobie poradziliśmy!. Łączyliśmy kolorowymi liniami duże literki z małymi, co sprawiło nam nie lada wyzwanie.
Wykonaliśmy również klika zadań matematycznych utrwalając tym samym poznane już cyferki. Sprawdzaliśmy czy dla wszystkich dzieci wystarczy cukierków i balonów, po czym w odpowiednie kwadraciki wpisaliśmy ile jest baloników, dzieci i cukierków. Poszło nam rewelacyjnie!.
Wykonaliśmy dzisiaj flagi Polski! Używaliśmy do tego pędzelków i czerwonej farbki. Było super! Nasze flagi wyszły przepięknie! Uczyliśmy się również wiersza Czesława Janczarskiego “Powiewa flaga”

Na koniec zajęć z pośród wielu propozycji Pani przeczytała nam wybraną przez nas bajkę pt. “Kot w butach”.
Do zobaczenia !

Zadanie domowe: Podręcznik “Maja uczy się i  bawi cz. II” str. 87