Przedszkole, lekcja 06.10

Przedszkole, lekcja 06.10

Przedszkole, lekcja 06.10

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 06.10 została wyłączona

6/10/2018
PRZEDSZKOLAKI
Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!
Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych. Brawo! Wszyscy poradziliśmy sobie z nim znakomicie.
Tematem pierwszej części zajęć było „Moje ciało”. Krok po kroku poznawaliśmy i omawialiśmy nasze części ciała poczynając od stóp, a kończąc na czubku nosa. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Mój portret”, a nasze prace zapierały dech w piersiach, tak bynajmniej mówiła nasza Pani. Następnie troszkę pośpiewaliśmy i potańczyliśmy, aby utrwalić sobie poznane wcześniej części ciała. Śpiewaliśmy piosenkę „Głowa, ramiona, kolana, palce…” Było przy tym mnóstwo zabawy.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy również cyfry 3 i 4. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń aby utrwalić sobie poznane do tej pory już cyfry oraz usprawnić motorykę naszych rączek.

Tematem drugiej części zajęć była literka „E”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Wysłuchaliśmy również wierszyka o literce „E i e” , który bardzo nas rozbawił i skłonił do chwilowej refleksji. Poznaliśmy również wiele nowych wyrazów zaczynających się właśnie na tą literkę tj. ekierka, ekran, emu, eklerek, elf, Eskimos, Eryk, Ewa, Ela.

Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną, która polegała na udekorowaniu szablonu z literką „E” przy pomocy kolorowej bibuły oraz łączącego to w całość i jakże niezbędnego kleju.

Do zobaczenia już w przyszłą sobotę!


Zadanie domowe
Szlaczki literka E, e

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top