Przedszkole, lekcja 07.01.2017

Przedszkole, lekcja 07.01.2017

Przedszkole, lekcja 07.01.2017

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 07.01.2017 została wyłączona

My jesteśmy PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

 

Witajcie w nowym roku!

Po dość długiej przerwie świątecznej przyszła pora na naukę. Zwarci i gotowi zabraliśmy się do pracy.

Zajęcia rozpoczęliśmy od luźnej rozmowy na temat tego, jak spędziliśmy święta Bożego Narodzenia, oraz jakie niespodzianki miał dla nas w tym roku Święty Mikołaj.

 

Literka L była dzisiaj nasza nowo poznana literą. Uczyliśmy się jak poprawnie ja wymawiać oraz pisać. Poznaliśmy również nowe wyrazy, oto one: lis, latawiec, lody, lalka, las. Jak można zaobserwować, wszystkie zaczynają się właśnie na literę L. 

downloadUczyliśmy się dzisiaj także o warzywach; ich nazewnictwie, kolorach, strukturze oraz smakach. Uważnie wysłuchaliśmy bajki o marchewce, której morał brzmi: “Jeśli chcecie wyglądać jak malinki, pijcie soczki chłopcy i dziewczynki”.  Rozmawialiśmy o tym, które warzywa są naszymi ulubionymi, a które wręcz przeciwnie. Debatowaliśmy na temat, co można przygotować z warzyw, i w ogóle nie było to dla nas trudne. 

Wykonywaliśmy rożne ćwiczenia, z którymi świetnie sobie radziliśmy.

 

98118_dziecko-owy-ksiezyc-gwiazdyNastępnie przeszliśmy do tematu “Dzień i noc”. słońceRozmawialiśmy o tym, kiedy nastaje dzień, a kiedy noc, oraz co można robić dniem, a co powinno robić się nocą.  Wykonywaliśmy ćwiczenia spostrzegania i koncentracji uwagi. Naszym zadaniem było odszukać wszystkie różnice na obrazkach, które przedstawiały dzień i noc.

 

zcamera-20170111_175009

Po wyczerpującej nauce przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Każde z nas wybrało sobie obrazek, do wyboru mieliśmy słonce oraz księżyc, a zadaniem naszym było pokolorować dany obrazek według własnego uznania.

Zajęcia zakończyliśmy licznymi zabawami rytmicznymi.

kids

Do zobaczenia niebawem!


Zadanie domowe:

Podręcznik str. 65

Szlaczki litera L.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top