Przedszkole, lekcja 07.01.2017

My jesteśmy PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie w nowym roku!

Po dość długiej przerwie świątecznej przyszła pora na naukę. Zwarci i gotowi zabraliśmy się do pracy.

Zajęcia rozpoczęliśmy od luźnej rozmowy na temat tego, jak spędziliśmy święta Bożego Narodzenia, oraz jakie niespodzianki miał dla nas w tym roku Święty Mikołaj.

Literka L była dzisiaj nasza nowo poznana literą. Uczyliśmy się jak poprawnie ja wymawiać oraz pisać. Poznaliśmy również nowe wyrazy, oto one: lis, latawiec, lody, lalka, las. Jak można zaobserwować, wszystkie zaczynają się właśnie na literę L.

downloadUczyliśmy się dzisiaj także o warzywach; ich nazewnictwie, kolorach, strukturze oraz smakach. Uważnie wysłuchaliśmy bajki o marchewce, której morał brzmi: “Jeśli chcecie wyglądać jak malinki, pijcie soczki chłopcy i dziewczynki”.  Rozmawialiśmy o tym, które warzywa są naszymi ulubionymi, a które wręcz przeciwnie. Debatowaliśmy na temat, co można przygotować z warzyw, i w ogóle nie było to dla nas trudne.

Wykonywaliśmy rożne ćwiczenia, z którymi świetnie sobie radziliśmy.

98118_dziecko-owy-ksiezyc-gwiazdyNastępnie przeszliśmy do tematu “Dzień i noc”. słońceRozmawialiśmy o tym, kiedy nastaje dzień, a kiedy noc, oraz co można robić dniem, a co powinno robić się nocą.  Wykonywaliśmy ćwiczenia spostrzegania i koncentracji uwagi. Naszym zadaniem było odszukać wszystkie różnice na obrazkach, które przedstawiały dzień i noc.

zcamera-20170111_175009

Po wyczerpującej nauce przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Każde z nas wybrało sobie obrazek, do wyboru mieliśmy słonce oraz księżyc, a zadaniem naszym było pokolorować dany obrazek według własnego uznania.

Zajęcia zakończyliśmy licznymi zabawami rytmicznymi.

kids

Do zobaczenia niebawem!