Przedszkole, lekcja 07.10.2017

Przedszkole, lekcja 07.10.2017

Przedszkole, lekcja 07.10.2017

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 07.10.2017 została wyłączona

 

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

witamy(1)

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności i powtórzenia wiadomości z ostatnich zajęć.

Tematem naszych zajęć była litera “A”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poszło nam znakomicie! Poznaliśmy także wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na tą literkę tj. autobus, akwarium, ananas, auto, adres, arbuz oraz aniołek

Korzystając z podręcznika Pani Marta przeczytała nam wierszyk pt. “Lalki Mai” Marii Konwackiej, po krótkiej analizie wierszyka naszym zadaniem było, odnaleźć i zaznaczyć wszystkie literki  “A” zarówno te duże jak i te pisane mała literą. Napracowaliśmy się przy tym zadaniu, lecz nie mieliśmy z nim większego problemu.

Trenowaliśmy również motorykę rączki wykonując liczne zabawne szlaczki, a także kolorowanki.

W dniu dzisiejszym przeprowadzony został test, który miał za zadanie sprawdzić naszą dotychczasową wiedzę oraz pod koniec zajęć sprawność manualną. Pani Marta powiedziała, że wynikami tego testu podzieli się z naszymi rodzicami na zebraniu. Na koniec roku natomiast ponownie napiszemy dokładnie ten sam test aby sprawdzić nasz postęp w nauce.

Pod koniec zajęć w końcu przyszedł czas na zabawę! Dużo śmialiśmy się, śpiewaliśmy i bawiliśmy się. Było fajowo!

Do zobaczenia za tydzień. Piątka!


Zadanie domowe:
Szlaczki z literą “A”, “a”

max256x256trLOGO

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top