Przedszkole, lekcja 07.10.2017

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

witamy(1)

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności i powtórzenia wiadomości z ostatnich zajęć.

Tematem naszych zajęć była litera “A”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poszło nam znakomicie! Poznaliśmy także wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na tą literkę tj. autobus, akwarium, ananas, auto, adres, arbuz oraz aniołek

Korzystając z podręcznika Pani Marta przeczytała nam wierszyk pt. “Lalki Mai” Marii Konwackiej, po krótkiej analizie wierszyka naszym zadaniem było, odnaleźć i zaznaczyć wszystkie literki  “A” zarówno te duże jak i te pisane mała literą. Napracowaliśmy się przy tym zadaniu, lecz nie mieliśmy z nim większego problemu.

Trenowaliśmy również motorykę rączki wykonując liczne zabawne szlaczki, a także kolorowanki.

W dniu dzisiejszym przeprowadzony został test, który miał za zadanie sprawdzić naszą dotychczasową wiedzę oraz pod koniec zajęć sprawność manualną. Pani Marta powiedziała, że wynikami tego testu podzieli się z naszymi rodzicami na zebraniu. Na koniec roku natomiast ponownie napiszemy dokładnie ten sam test aby sprawdzić nasz postęp w nauce.

Pod koniec zajęć w końcu przyszedł czas na zabawę! Dużo śmialiśmy się, śpiewaliśmy i bawiliśmy się. Było fajowo!

Do zobaczenia za tydzień. Piątka!

Zadanie domowe:
Szlaczki z literą “A”, “a”

max256x256trLOGO