Przedszkole, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 09.03.2019 została wyłączona

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od powtórzenia wiadomości z zajęć poprzednich oraz naszych prac domowych.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć była literka “R”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Pisownie utrwalaliśmy pisząc na tablicy. Bardzo nam się to podobało.

Poznaliśmy wiele nowych wyrazów rozpoczynających się na literkę “R” tj. rolki, rak, rower, robot, ryba, rakieta, rękawiczki, ręka i wiele wiele innych.

Pani przeczytała nam wierszyk pt. “R, r”, który pięknie obrazuje pisownię właśnie o to tej literki.

Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. “Rekin”, a nasze prace wyszły niesamowicie.

W dniu dzisiejszym wykonaliśmy ćwiczenia grafomotoryczne, ćwiczenia logicznego myślenia, oraz ćwiczenia motoryki rączki. Spisaliśmy się na medal.

Co siedzi? To temat drugiej części naszych zajęć. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych rozmawialiśmy o tym co siedzi. Nazwaliśmy wszystkie małe obrazki poznając przy tym ich
nazewnictwo po czym szukaliśmy ich na dużej ilustracji. Nie mieliśmy najmniejszych problemów z tym zadaniem.

Wykonaliśmy kilka ćwiczeń w słuchaniu oraz określenie miejsca położenia.

Na koniec zajęć Pani przeczytała nam wierszyk pt. “Na wsi”

To był super dzień!

Przypominam i zapraszam do udziału w kolejnej edycji szkolnego konkursu Wierszowisko pt. “RODZINA”.

Konkurs szkolny odbędzie się również w tą sobotę.

Powodzenia!

Zadanie domowe: