Przedszkole, lekcja 10.03.2018

Przedszkole, lekcja 10.03.2018

Przedszkole, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

 

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

 
Witajcie!
 
Dzisiejszy dzień był bardzo szczególny z uwagi na to, że przyjechał do nas teatr z Polski. Wzięliśmy udział w przedstawieniu pt. „Akademia Pana Kleksa”.  Było wspaniale! Wszystkim nam bardzo się podobało! Mieliśmy możliwość poznać historię Adasia Niezgódki, wysłuchać wielu wspaniałych piosenek i świetnie się przy tym bawić. 
 
Kolejną część zajęć rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych. Powtórzyliśmy sobie także materiał z poprzedniej lekcji.
 
Dzisiaj rozmawialiśmy o tym „co stoi”.  Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych opowiadaliśmy o tym co widzimy na małych obrazkach, po czym naszym zadaniem było odszukać je na dużej ilustracji. Było zabawnie.  Następnie wykonaliśmy ćwiczenia na wybrzmiewanie głosek wykorzystując do tego odgłosy jakie wydają zwierzątka. Spisaliśmy się na medal!
 
Wykonywaliśmy dzisiaj również ćwiczenia wprowadzania liczb porządkowych. Z tym zadaniem też sobie poradziliśmy. 
 
Poznaliśmy literkę „P”. Uczyliśmy się jej poprawnej pisowni oraz wymowy. Poznaliśmy również wiele wyrazów rozpoczynających się właśnie na tą oto literkę tj.: papuga, parasol, płaszcz, prezenty, pomidor, poduszka, podkoszulek i wiele wiele innych. 
 
Trenowaliśmy dzisiaj motorykę rączki przy użyciu szlaczków oraz kolorowanek. Robiliśmy ćwiczenia spostrzegania i klasyfikowania, które polegały min. na połączeniu kreską zwierzątek z ich smakołykami. 
 
Na koniec zajęć wykonaliśmy przepiękne laurki dla naszych kochanych mam z okazji ich święta. Sprawiło nam to wiele radości.
 
 
Wszystkim mamom życzymy samych wspaniałości!
Do zobaczenia kochani. 🙂
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top