Przedszkole, lekcja 10.06.2017

Asystent Agnieszka Orenc

Witajcie!

witamy(1)

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności, zadań domowych, a także od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć, które w zastępstwie poprowadzone zostały przez Panią Marlenę.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć było zagadnienie: Co pływa? Pracując z podręcznikiem wykonywaliśmy przeróżne ćwiczenia. Z pomocą Pani Marty nazywaliśmy zwierzątka żyjące w wodzie. Nazywaliśmy również małe obrazki znajdujące się w książce, po czym pokazywaliśmy je na dużej ilustracji. wykonywaliśmy także ćwiczenia typu “odszukaj dwa takie same obrazki” czy “połącz w pary”. Poradziliśmy sobie świetnie.

Następnie przeszliśmy do powtórzenia materiału literowego.

03d1dc1bd78f22e555b986eef54707a5Powtórzyliśmy poznane dotychczas literki i staraliśmy się podać po trzy wyrazy na daną literę. Było przy tym duuużo zabawy.

Po przerwie przeszliśmy do prac plastycznych. Pani Marta dała nam do wyboru przepiękne ilustracje o bardzo dużym formacie. Naszym zadaniem było, używając wszystkich kolorów tęczy pokolorować je najpiękniej jak tylko potrafimy.colored-pencils-crayons-37747697

Krokuś po powrocie od koleżanki Sophii, gdzie spędził super aktywny czas pełen wrażeń, dziś do domu poszedł z Edwardem, który bardzo długo czekał na ten dzień.

Życzymy wszystkim pełnego słońca udanego tygodnia.

sun

Pozdrawiamy również naszego kolegę Maksia i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrówka.

Do usłyszenia, Narka 😉

Zadanie domowe
Podręcznik “Maja uczy się i bawi II” str. 87 (kserówka)

emotionheader5802839062