Przedszkole, lekcja 13.05.2017

Przedszkole, lekcja 13.05.2017

Przedszkole, lekcja 13.05.2017

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 13.05.2017 została wyłączona

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas
Asystent Agnieszka Orenc

Witajcie!

Jak co sobotę zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności, zadań domowych, a także od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

Capital-letter-H_4f79c40c5d462-thumbTematem naszych dzisiejszych zajęć była litera “H” Uczyliśmy się poprawnej pisowni tej literki oraz wymowy. Nowo poznane wyrazy to: helikopter, hipopotam, hulajnoga, herbata oraz huśtawka. To bardzo trudne wyrazy, ale nie są nam obce.

Korzystając z podręcznika rozmawialiśmy o  tym “co lata”  i śmiało możemy powiedzieć że, lata balon i balonik, paralotnia i latawiec, helikopter i samolot, także rakieta, a nawet liście z drzew, które opadają. 

Następnie Pani Marta przeczytała nam wierszyk pt. “Co lata”. Naszym zadaniem było bardzo uważne wysłuchanie go, by następnie móc powiedzieć jakie rzeczy latały w wierszu. Spisaliśmy się na medal. Pani Marta była z nas baaardzo dumna.

Pracując z podręcznikiem wykonywaliśmy również ćwiczenia, które polegały między innymi na znalezieniu 6 różnic pomiędzy dwoma prawie, że identycznymi obrazkami. Nie było to łatwe zadanie, ale przy odrobinie pomocy ze strony Pani Marty poradziliśmy sobie całkiem nieźle. Następnym zadaniem było z pośród wielu obrazków pokolorować tylko te, które latają. Z tym zadaniem poradziliśmy sobie znakomicie. 

helikopter

Na koniec zajęć zaśpiewaliśmy piosenkę, którą ostatnio poznaliśmy, oraz posprzątaliśmy po sobie klasę. 

Do usłyszenia narka!

09-2015c


Zadanie domowe
Podręcznik “Maja uczy się i bawi II” str. 75 (kserówka)

podziekowanie_2014-11-28

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top