Przedszkole, lekcja 13.10.2018

PRZEDSZKOLAKI
Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności, oraz zadań domowych, z którym poradziliśmy sobie wyśmienicie.
Powtórzyliśmy sobie również informacje z poprzednich zajęć.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć byłą literka “I”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy także wiele nowych wyrazów zaczynających się właśnie na tą literkę tj. igloo, igła, iguana, indyk, Indianka, imadło. Wysłuchaliśmy zabawnego wierszyka o literce “i” po czym go przeanalizowaliśmy. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń związanych z poznaną literką, oraz pracę plastyczną pt. “Moja literka I”.

Drugą część zajęć poświęciliśmy na naukę cyferek. Wykonaliśmy na prawdę masę ćwiczeń z którymi poradziliśmy sobie rewelacyjnie!
Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną “Moje ulubione smaki lodów”.
To był serio bardzo pracowity dzień!
Do zobaczenia!

Zadanie domowe.