Przedszkole, lekcja 14.01.2017

Wychowawca: Marta Gas
Asystent: Agnieszka Orenc

Witajcie!

Zajęcia rozpoczęliśmy od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć, poznanej już litery “L” i utrwalenia związanych z nią wyrazów.

Sprawdziliśmy obecność i zadania domowe, każdy z nas spisał się na medal.

65919Dzisiaj natomiast poznaliśmy nową literę, którą jest “S”. Wyrazy, które dzisiaj poznaliśmy to serce, słońce, sarenka, ser, sukienka oraz słoń. Nie mieliśmy z nimi najmniejszego problemu, łatwizna ;). Uczyliśmy się poprawnego wymawiania tej literki, jaki i pisowni. Pisownie trenowaliśmy każde z osobna na tablicy. Sprawiło nam to wiele radości.

dni tygodniaDzisiejszym tematem zajęć było również: “Wczoraj, dzisiaj, jutro”. Uczyliśmy się, co to w ogóle oznacza i teraz już wiemy, że wczoraj – to już było, dzisiaj – jest teraz, a jutro – będzie po nocy.

Dla utrwalenia nowo poznanych wiadomości wykonywaliśmy ćwiczenia myślenia abstrakcyjnego oraz ćwiczenia manualne. Kolorowaliśmy obrazki, a także opowiadaliśmy o tym, co robiliśmy wczoraj, co robimy teraz (w danej chwili), oraz co będziemy robić jutro.

“Dni tygodnia” ten temat sprawił nam troszeczkę trudności, ale jak to się zwykło mawiać “Nie od razu Rzym zbudowano”, a “Trening czyni mistrza”.

Po wyczerpujących zajęciach zasiedliśmy w kręgu, a Pani Agnieszka przeczytała nam piękną bajkę, której z uwagą słuchaliśmy.

Zadanie domowe.
– Podręcznik dla przedszkolaka “Maja uczy się i bawi” str. 71.
– Szlaczki litera “S”.

Dziękujemy za uwagę.