Przedszkole, lekcja 14.04.2018

Przedszkole, lekcja 14.04.2018

Przedszkole, lekcja 14.04.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 14.04.2018 została wyłączona

 

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!
Wychowawca Marta Gas

Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym jak zawsze rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych.
Powtórzyliśmy sobie poznane na wcześniejszych zajęciach literki i wyrazy z nimi związane. Porozmawialiśmy również o tym jak spędziliśmy Święta Wielkanocne i czy odwiedził nas Króliczek Wielkanocny 😉 
„Co fruwa” jest to temat naszych dzisiejszych zajęć. Korzystając z ilustracji zawartych w naszych podręcznikach nazwaliśmy wszystkie przedstawione w nim owady takie jak: komar, osa, pszczoła, mucha, biedronka, motyl, ważka, oraz ptaki takie jak sikorka, bocian, wróbel czy dzika kaczka, po czym naszym zadaniem było odszukać je wszystkie na dużej ilustracji. Spisaliśmy się rewelacyjnie!
Z uwagą wysłuchaliśmy wiersza pt. „Fruwające owady” wg. I. Salach, a następnie odpowiadaliśmy na zadawane nam pytania. Z tym ćwiczeniem też poradziliśmy sobie całkiem nieźle. 
 
Wykonaliśmy wiele ćwiczeń myślenia, spostrzegania oraz motoryki rączki,a także ćwiczenia manualne, które bardzo lubimy.
 
 
 
Kolejnym tematem naszych zajęć była literka „Ł”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Wykonaliśmy także kilka ćwiczeń w tym zakresie. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów zaczynających się właśnie na tą literkę tj. łóżko, łyżwy, ławka, łyżka, łopata, łąka, łódź. 
 
Na koniec zajęć Pani przeczytała nam bajkę pt. „Niedźwiedź w lesie”, a naszym zadaniem było wykonać ilustrację do tej baki. Było super! Niektóre z naszych prac można podziwiać na naszej klasowej tablicy. 
 
 
 

Zadanie domowe: Kserówka litera „Ł i ł”
 Podręcznik Maja uczy się i bawi cz. II str. 69
 
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top