Przedszkole, lekcja 14.10.2017

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności, oraz powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

Dzisiaj był wyjątkowy dzień, mianowicie Dzień Nauczyciela. Uczniowie z całej szkoły uczestniczyli w Akademii z okazji tego święta, zorganizowanej przez uczniów starszych klas.

6117_1Tematem naszej dzisiejszej lekcji była litera „E”. Uczyliśmy się jej poprawnej pisowni używając do tego tablicy i markera, oraz poprawnej wymowy.
Poznanymi dzisiaj wyrazami są: eskimos, emu, Ela, Eryk, ekierka, encyklopedia, oraz ekran.

Omawialiśmy dzisiaj formę prawidłowego trzymania ołówka w rączce. Jesteśmy w tym coraz lepsi. Wykonywaliśmy bardzo wiele ćwiczeń manualnych, logicznego myślenia oraz z zakresu motoryki ręki.

Kolejnym etapem naszych zajęć, było powtórzenie wszystkich znanych nam już kolorów, a także poznanie nowych kolorów jakimi są kolor błękitny, srebrny, a także złoty.

Zrobiliśmy sobie również malutkie powtórzenie dotychczasowo poznanych cyferek zarówno w mowie jak i piśmie.

Pod koniec zajęć nadszedł nasz ulubiony moment czyli zabawa!

Do zobaczenia już za tydzień, narka!