Przedszkole, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 16.03.2019 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia rozpoczęliśmy od powtórzenia wiadomości z zajęć poprzednich oraz sprawdzenia zadań domowych.

„Co skacze” to temat naszych dzisiejszych zajęć. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nich zawartych odkrywaliśmy nowe wyrazy.
Rozmawialiśmy o tym przez co przeskakuje konik, zając, a z czego zeskakuje wiewiórka i małpka. Dyskutowaliśmy w jaki sposób skaczą Maja i Kubuś. Spisaliśmy się całkiem nieźle.

Wykonywaliśmy ćwiczenia pamięci, spostrzegania oraz ćwiczenia motoryki rączki.

Pani przeczytała nam wiersz pt”Kto skacze” wg M. Terlikowskiej po czym wykonaliśmy ćwiczenia w słuchaniu, z którymi radzimy sobie bardzo dobrze.

Drugą część zajęć poświęciliśmy na poznanie literki „F”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Pani przeczytała nam wierszyk, który przepięknie obrazuje pisownie tej literki. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów na literkę „F” flet, fortepian, flaga, fotel, frytki, foka, oraz farby. Pisownię F ćwiczyliśmy na tablicy przy użyciu specjalnych markerów. Było super!

Wykonaliśmy również ćwiczenia spostrzegania oraz ćwiczenia grafomotoryczne.

Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną „Bocian”

To był udany dzień! Do zobaczenia!

Zadanie domowe – szlaczki literka Ff