Przedszkole, lekcja 17.03.2018

Przedszkole, lekcja 17.03.2018

Przedszkole, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 17.03.2018 została wyłączona

 

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

 
Witajcie!
Dzisiejszy dzień był bardzo wyjątkowy i pracowity z uwagi na to, że uczestniczyliśmy we Mszy Świętej – Rekolekcje oraz poznaliśmy aż 2 literki.
 
Zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych. Powtórzyliśmy także materiał z poprzednich zajęć. 
 
Dzisiaj rozmawialiśmy o tym „co siedzi”.  Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych opowiadaliśmy o tym co widzimy na małych obrazkach, po czym naszym zadaniem było odszukać je na dużej ilustracji.  Poradziliśmy sobie super! Następnie wykonaliśmy ćwiczenie w słuchaniu oraz ćwiczenie na określenie miejsca położenia. Pani przeczytała nam wierszyki po czym naszym zadaniem było dopasować do każdego z nich odpowiedni obrazek. 
Rozmawialiśmy sobie o zwierzątkach i o tym co nam dają. Śmiało możemy powiedzieć, że krówka daje mleko, pszczółka daje miodek, kura daje jajka a owieczka wełnę. 
Wykonywaliśmy dzisiaj również ćwiczenia wprowadzania liczb porządkowych. Z tym zadaniem też sobie poradziliśmy. 
 
 
 
Poznaliśmy literkę „R” oraz literkę „F”. Uczyliśmy się ich poprawnej pisowni oraz wymowy. Poznaliśmy również wiele wyrazów rozpoczynających się właśnie na te oto literki tj.: ryba, rakieta, ręka, rękawiczki, rower,rak, rycerz,foka, farby, fotograf, frytki, fikołek, foka, fotel oraz wiele wiele innych.
 
Trenowaliśmy dzisiaj motorykę rączki przy użyciu licznych szlaczków oraz kolorowanek. Robiliśmy ćwiczenia spostrzegania i klasyfikowania, które polegały min. na połączeniu kreską zwierzątek z ich smakołykami. Nie zabrakło również ćwiczeń grafomotorycznych.
 
W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o tym „co skacze”.  Możemy powiedzieć, że wiewiórka skacze na drzewo, żaba skacze do wody, konik skacze przez płot, Maja skacze na skakance, a małpka po drzewach. 
Rozmawialiśmy o tym jakie warzywa jedzą króliczki, kozy, a jakie sarenki  i dlaczego właśnie dzięki tym warzywom są takie zwinne i zdrowe. 
Wykonaliśmy ćwiczenia spostrzegania, które polegały na odszukaniu zwierzątek, które ukryły się na obrazkach. 
 
Na koniec zajęć to co lubimy najbardziej, czas na zabawę!
Do zobaczenia kochani. 🙂

Zadanie domowe: Podręcznik „Maja uczy się i bawi” cz. II str. 45 oraz 51. 
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top