Przedszkole, lekcja 17.11.2018

Przedszkole, lekcja 17.11.2018

Przedszkole, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od tematu „Dzień i noc”. Rozmawialiśmy o tym po czym można rozpoznać, że mamy dzień, a po czym, że nadeszła już noc. Rozmawialiśmy o tym co możemy robić w dzień, a co robi się nocą.
Dyskutowaliśmy o tym dlaczego dzieje się tak, że mamy dzień oraz noc, że planeta na której żyjemy tj. Ziemia jest wielka, okrągła, że jest ona przyjaciółką Słońca, oraz że kręci się wokół niego bez końca. Dowiedzieliśmy się, że Ziemia potrzebuje aż całego roku, żeby obiec Słońce wokół, że gdy z jednej strony Ziemi dzień i słońce świeci to z drugiej strony jest noc i kładą się spać dzieci, oraz że gdy w Polsce jedzą pierwsze śniadanie to spać się kładą Amerykanie. Poznaliśmy wiele nowych słówek, wykonywaliśmy ćwiczenia spostrzegania i koncentracji uwagi, a także ćwiczenia motoryki rączki.

Wykonaliśmy prace plastyczne. Jedna dotyczyła dnia, a druga nocy. Zdjęcia naszych prac można obejrzeć w naszej galerii.

Kolejnym tematem naszych zajęć była literka „L” Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Do nauki pisowni wykorzystaliśmy naszą klasową tablicę. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów rozpoczynających się na literkę „L” tj. lalka, las, latawiec, lis, lody, loki, lama, litera.
Wysłuchaliśmy wiersza Grażyny Nowak pt. „L, l” po czym dokonaliśmy jego analizy. Wiersz bardzo nam się podobał.

Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Moja kolorowa literka L”.
W dniu dzisiejszym nie zabrakło również śpiewów, które sprawiają nam tak wiele radości.

Do zobaczenia!


Zadanie domowe.
Podręcznik „Maja uczy się i bawi cz. I” str. 65.
(- Powtórz z rodzicami poznane na lekcji słówka (Ziemia, Słońce, gwiazdy, księżyc, dzień, noc, nietoperz, sowa, ćma.
– Pokoloruj obrazek.
– Wskaż, co potrzebuje Maja w taką deszczową pogodę.)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top