Przedszkole, lekcja 18.02.2017

Wychowawca Marta Gas
Asystent Agnieszka

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności, zadań domowych oraz powtórzenia wiadomości z zajęć poprzednich.

jTematem naszych dzisiejszych zajęć jest litera „J”. Uczyliśmy się poprawnej pisowni oraz wymowy tej litery.  Jak co tydzień na zajęcia Pani Marta przyniosła szablon literki wykonanej z kolorowej pianki, abyśmy mogli dokładnie przyjrzeć się literze „J”. Pisownie literki ćwiczyliśmy na tablicy używając kolorowej kredy. Było zabawnie. Nowo poznanymi słówkami są „jajko”, „Janek” „jabłko”, „jeż”, oraz „jojo”. Znamy już bardzo wieeeele wyrazów!

Na zajęciach rozmawialiśmy na o tym, co Maja wkłada, zakłada i nakłada używając obrazki znajdujące się w podręczniku. Wszyscy byliśmy bardzo aktywni. Następnie Pani przeczytała nam krótkie opowiadanie o tym jak ubierać się zima, po czym każdy z nas opowiadał jak powinno się ubierać wlanie zima i dlaczego jest to takie ważne.

Po przerwie wykonywaliśmy ćwiczenia logicznego myślenia znajdujące się w podręczniku, a chwile później robiliśmy bałwanki wykorzystując klej, kredki oraz nasza wyobraźnie.

190035_dwa-balwanki-szalik-czapka

Cudowne bałwanki wiszą na tablicy w naszej klasie, aby każdy mógł je zobaczyć. Wyglądają piękne!

Uczyliśmy się dzisiaj wierszyka i szło nam wyśmienicie ale nie możemy zdradzić jego tytułu. To niespodzianka.

Poznaliśmy również wiersze Jana Brzechwy tj. „Skarżypyta” oraz „Leń”. Długo debatowaliśmy na ich temat.

Na koniec zajęć po licznych zabawach, Pani Agnieszka przeczytała nam baśń pt. „Królewna Śnieżka i  7 krasnoludków. To była bardzo piękna bajka

Krokus, który cały czas bawił się z nami dziś do domku poszedł z Julcią, a my nie możemy się doczekać, aby poznać jego nowe przygody.

Do zobaczenia!

Przedszkolaki_sezon_2_Portfolio-400x250