Przedszkole, lekcja 19.01.2019

Przedszkole, lekcja 19.01.2019

Przedszkole, lekcja 19.01.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 19.01.2019 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gs

Witajcie!
Pomimo, iż styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na serduszku, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
Pierwszą część zajęć poświęciliśmy na rozmowę o naszych kochanych babciach i dziadkach. Pani przeczytała nam piękną bajkę pt. „Babcia i dziadek” która niesie ze sobą morał o następującej treści.
„Zwracajmy uwagę na naszych bliskich, których twarze pomarszczył czas, gdyż jest w nich tyle wiedzy o świecie i głębokiej mądrości. Przychodźmy do nich jak najczęściej rozmawiać i słuchać, a zobaczymy, że gdy tylko spytamy o dawne czasy, gdy jeszcze byli dziećmi to oczy im rozbłysną, a twarze rozpromienieją. Niech będą jak najczęściej uśmiechnięci”.
Wykonaliśmy przepiękne laurki z okazji tego pięknego święta, można je zobaczyć w naszej galerii.

Drugą część zajęć poświęciliśmy na powtórzenie całego materiału dotąd przerobionego. I wiecie co? Poszło nam znakomicie!
Powtórzyliśmy wszystkie dotąd poznane cyferki, nazewnictwo warzyw i owoców, kolory (nawet błękitny, złoty i srebrny). Z kształtami też super sobie poradziliśmy. Przećwiczyliśmy wszystkie literki, które poznaliśmy do tej pory (zarówno w mowie jak i w piśmie) czyli: A, E, I, O, U, L, S, M, T, oraz D. Przypomnieliśmy sobie również słówka których się uczyliśmy odgadując przy tym na jaką literkę zaczyna się dany wyraz. Było super, spisaliśmy się na medal!

W przyszłą sobotę zaczynamy pracę z kolejną częścią podręcznika „Maja uczy się i bawi”.

Do zobaczenia!

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top