Przedszkole, lekcja 19.01.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 19.01.2019 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gs

Witajcie!
Pomimo, iż styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na serduszku, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
Pierwszą część zajęć poświęciliśmy na rozmowę o naszych kochanych babciach i dziadkach. Pani przeczytała nam piękną bajkę pt. “Babcia i dziadek” która niesie ze sobą morał o następującej treści.
“Zwracajmy uwagę na naszych bliskich, których twarze pomarszczył czas, gdyż jest w nich tyle wiedzy o świecie i głębokiej mądrości. Przychodźmy do nich jak najczęściej rozmawiać i słuchać, a zobaczymy, że gdy tylko spytamy o dawne czasy, gdy jeszcze byli dziećmi to oczy im rozbłysną, a twarze rozpromienieją. Niech będą jak najczęściej uśmiechnięci”.
Wykonaliśmy przepiękne laurki z okazji tego pięknego święta, można je zobaczyć w naszej galerii.

Drugą część zajęć poświęciliśmy na powtórzenie całego materiału dotąd przerobionego. I wiecie co? Poszło nam znakomicie!
Powtórzyliśmy wszystkie dotąd poznane cyferki, nazewnictwo warzyw i owoców, kolory (nawet błękitny, złoty i srebrny). Z kształtami też super sobie poradziliśmy. Przećwiczyliśmy wszystkie literki, które poznaliśmy do tej pory (zarówno w mowie jak i w piśmie) czyli: A, E, I, O, U, L, S, M, T, oraz D. Przypomnieliśmy sobie również słówka których się uczyliśmy odgadując przy tym na jaką literkę zaczyna się dany wyraz. Było super, spisaliśmy się na medal!

W przyszłą sobotę zaczynamy pracę z kolejną częścią podręcznika “Maja uczy się i bawi”.

Do zobaczenia!