Przedszkole, lekcja 19.05.2018

Przedszkole, lekcja 19.05.2018

Przedszkole, lekcja 19.05.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 19.05.2018 została wyłączona

 

Dzisiejsze zajęcia były bardzo pracowite. Po sprawdzeniu obecności i zadania domowego, które wypadło znakomicie, ponownie powtórzyliśmy sobie wszystkie literki z polskiego alfabetu zarówno w mowie jak i w piśmie, wyszukując przy tym wyrazy zaczynające się na daną literę. Jesteśmy w tym naprawdę całkiem nieźli. 

Uczyliśmy się dzisiaj o porach roku. Rozmawialiśmy o tym co zwiastuje każda z nich poczynając od zimy, a kończąc na naszej ulubionej jaką jest lato. 
 
Uczyliśmy się również o dniach tygodnia. Było bardzo wesoło, gdyż uczyliśmy się o nich śpiewając piosenki. Jedna z nich była w rytmie hip hop i bardziej przypadła do gustu chłopcom z naszej klasy https://www.youtube.com/watch?v=Sup4e3NNT0E Druga natomiast należała zdecydowanie do dziewczynek https://www.youtube.com/watch?v=b2304tGXNBg
 
W dniu dzisiejszym rozmawialiśmy o miesiącach. Wiemy, że w ciągu roku jest ich aż 12. Rozmawialiśmy o tym w których miesiącach rozpoczynają się poszczególne pory roku, w którym miesiącu wypadają święta Bożego Narodzenia, w którym miesiącu rozpoczynają się wakacje, a w których miesiącach wypadają nasze urodziny i o tym jakie miesiące następują kolejno po sobie. 
 
Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną “wieloryb 3D” przy użyciu kolorowych kartek, nożyczek oraz kleju. Niektóre z nich można podziwiać na naszej klasowej tablicy!
 
 
Było mega! Dziękujemy za uwagę. Narka 🙂
 
 
 
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top