Przedszkole, lekcja 20.10.2018

Przedszkole, lekcja 20.10.2018

Przedszkole, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 20.10.2018 została wyłączona

20/10/2018
PRZEDSZKOLAKI
Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!
W dniu dzisiejszym zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych, za które dostaliśmy super naklejki.
Po powtórzeniu informacji z zajęć poprzednich przeszliśmy do dzisiejszego tematu zajęć.
Dzisiaj rozmawialiśmy o owocach. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych rozmawialiśmy o kształtach, kolorach, smakach i rozmiarach owoców. Dyskutowaliśmy o tym, które z nich są naszymi ulubionymi owocami, a które wręcz przeciwnie.
Nasza Pani przyniosła na zajęcia przeróżne owoce tj. kiwi, granat, mango, banan, jabłko, mandarynka, pomarańcza, gruszka. Wszyscy mogliśmy je dotknąć, powąchać, a nawet spróbować. Było super!
Rozmawialiśmy również o tym co możemy otrzymać z owoców. Padło bardzo wiele trafnych odpowiedzi tj. sok, dżem, galaretka, lody oraz jogurt.
Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Słodkie owoce” , który mówi nam o tym, że owoce mają bardzo wiele witamin i sprzyjają naszemu zdrowiu.
Przy użyciu kolorowego papieru, szablonu oraz kleju stworzyliśmy przepiękne prace plastyczne, które sprawiły nam wiele radości.

 

Drugą część zajęć poświęciliśmy literce „O”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy także wieeeele nowych wyrazów związanych z tą oto literką tj. okno, okulary, obraz, owoce, oko, osa, orzechy, oranżada, ogórek i wiele wiele innych.

Wykonaliśmy ćwiczenia motoryki rączki, które w dużej mierze polegały na kolorowaniu oraz kreślenia szlaczków. Wychodzi nam to niesamowicie!

 

Do zobaczenia po feriach!


Zadanie domowe.
Kolorowanka (znicz)
Literka „O” szlaczki

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top