Przedszkole, lekcja 20.10.2018

PRZEDSZKOLAKI
Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!
W dniu dzisiejszym zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych, za które dostaliśmy super naklejki.
Po powtórzeniu informacji z zajęć poprzednich przeszliśmy do dzisiejszego tematu zajęć.
Dzisiaj rozmawialiśmy o owocach. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych rozmawialiśmy o kształtach, kolorach, smakach i rozmiarach owoców. Dyskutowaliśmy o tym, które z nich są naszymi ulubionymi owocami, a które wręcz przeciwnie.
Nasza Pani przyniosła na zajęcia przeróżne owoce tj. kiwi, granat, mango, banan, jabłko, mandarynka, pomarańcza, gruszka. Wszyscy mogliśmy je dotknąć, powąchać, a nawet spróbować. Było super!
Rozmawialiśmy również o tym co możemy otrzymać z owoców. Padło bardzo wiele trafnych odpowiedzi tj. sok, dżem, galaretka, lody oraz jogurt.
Wysłuchaliśmy wiersza pt. “Słodkie owoce” , który mówi nam o tym, że owoce mają bardzo wiele witamin i sprzyjają naszemu zdrowiu.
Przy użyciu kolorowego papieru, szablonu oraz kleju stworzyliśmy przepiękne prace plastyczne, które sprawiły nam wiele radości.

Drugą część zajęć poświęciliśmy literce “O”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy także wieeeele nowych wyrazów związanych z tą oto literką tj. okno, okulary, obraz, owoce, oko, osa, orzechy, oranżada, ogórek i wiele wiele innych.

Wykonaliśmy ćwiczenia motoryki rączki, które w dużej mierze polegały na kolorowaniu oraz kreślenia szlaczków. Wychodzi nam to niesamowicie!

Do zobaczenia po feriach!

Zadanie domowe.
Kolorowanka (znicz)