Przedszkole, lekcja 21.01.2017

Asystent Agnieszka Orenc
21/01/2017

Witajcie!

Na wstępie chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla naszych kochanych Babć i Dziadków w dniu ich święta i życzyć im wszystkiego co najpiękniejsze.

祖父母と孫

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych. Wszyscy spisaliśmy się na medal.

Powtórzyliśmy sobie wiadomości z ostatnich zajęć czyli wymowę i pisownię litery “S”.

16343770_1032313956912010_1124834552_nDziś w klasie zagościł u nas mały krokodyl o imieniu Krokuś jest on naszą maskotką klasową i będzie nam towarzyszył aż do wakacji. Krokuś uwielbia przygody więc każdy z nas co zajęcia będzie zabierał go ze sobą do domu, a następnie w specjalnym zeszycie będziemy rysować jedną z przygód jakie razem przeżyliśmy. Dzisiaj Krokuś poszedł do domu razem z Maksiem, a my nie możemy się już doczekać, kiedy przyjdzie czas i na nas.

3741000Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy literę “M”. Trenowaliśmy jej poprawną wymowę, oraz prawidłową pisownie. Uwielbiamy pisać na tablicy, więc sprawiło nam to wiele frajdy.

Poznaliśmy nowe wyrazy związane z tą literą,a są nimi: motocykl, mama, Maja, mrówka, mydło. Okazuje się, że znamy znacznie więcej wyrazów zaczynających się na tą literkę.

Aby utrwalić dotychczasową wiedzę, wykonywaliśmy ćwiczenia w podręczniku.

Zrobiliśmy dzisiaj laurki w kształcie serduszek dla naszych Babuni i Dziadków, a Krokuś cały czas z uwagą nam się przyglądał.

Nie zabrakło dzisiaj również tańców i śpiewu. Bardzo to lubimy!

Pod koniec zajęć Pani Marta przeczytała mam bajkę o Słoniku Dominiku, który był bardzo mądrym i dzielnym słonikiem mimo, iż był jeszcze bardzo mały.

Zadanie domowe:
– Podręcznik dla przedszkolaka “Maja uczy się i bawi” str. 77