Przedszkole, lekcja 21.04.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 21.04.2018 została wyłączona
Po przeczytaniu obecności i sprawdzeniu pracy domowej, zeszliśmy do auli na warsztaty z okazji Dnia Ziemi (dzieci kolorowały, bawiły się playdo i sklejały pudelka). Następnie wróciliśmy do klasy temat lekcji : ” W ogródku Mai” Poznajemy literkę H. Pokazałam dzieciom jak prawidłowo pisać mala i dużą literkę. Kolejnie skupiliśmy się nad poprawna wymowa oraz poprosiłam dzieci aby wymieniły wyrazy które znają na literkę H i wypisywałam je na tablicy. Ze względu na rozdanie dyplomów z konkursu recytatorskiego ponownie zeszliśmy do auli. Po powrocie robiliśmy ćwiczenia z książki ze str 70-73, 74. Uzupełnialiśmy kserówki. Ćwiczyliśmy motorykę reki przez rysunki (Dzieci musiały narysować rysunek tematem przewodnim była literka H np; Hulk, hak, huśtawka,) Aby troszkę się rozluźnić układaliśmy na dywanie puzzle. Dzieci wybrały książkę, którą im przeczytałam. Ostatnie 20min lekcji zajął Ksiądz.
Grupa popołudniowa wyglądała identycznie z tymże ostatnie 5min zamiast Księdza zajęła Pani Nina szkolny logopeda.

Jako prace domowa zadałam kserówki szlaczki literki H i h pozdrawiam serdecznie;)