Przedszkole, lekcja 21.10.2017

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!
Tematem naszej dzisiejszej lekcji była litera “I”. Uczyliśmy się  poprawnej pisowni, oraz wymowy tej oto literki.

Nowo poznane wyrazy to: iglo,indyk, igła, iguana, oraz Indianka.

Powtórzyliśmy dzisiaj wszystkie literki poznane do tej pory, oraz wyrazy zaczynające się na te właśnie literki. Spisaliśmy się na medal!
Wykonywaliśmy dzisiaj wiele ćwiczeń. Jednym z nich była pomoc Indiance  ozdobić szlaczkami jej namiot , a następnie go pokolorować. Bardzo lubimy tego typu zadania.

201253_rozne-owocePo przerwie przeszliśmy do kolejnego tematu zajęć “Poznajemy owoce”. Pani pokazała nam obrazek na którym widniały chyba wszystkie możliwe owoce, naszym zadaniem natomiast było odgadnąć ich nazwy. Pani była z nas dumna, ponieważ bardzo dobrze nam wszystkim poszło. Rozmawialiśmy o ich kolorach, smakach, o tym które są słodkie, a które kwaśne, o tym które lubimy najbardziej, a które jednak niekoniecznie. Omawialiśmy również co możemy otrzymać z owoców, wiemy już na pewno, że soki, dżemy, galaretki i z całą pewnością lody.

Podczas gdy pani Marta czytała nam wiersz pod tytułem “Słodkie owoce” naszym zadaniem było obrysować kształty niektórych owoców, pokolorować je według danego wzoru, oraz policzyć ile jabłek mieści się w danym koszyczku po czym zaznaczyć ten w którym jabłek jest najwięcej.  Z pomocą Pani Marty poszło nam całkiem nieźle.

Pozostałą część zajęć pochłonięci byliśmy wyklejaniem naszych obrazków w postaci dyń, oraz duszków. Było super!!!

GracieZenz

Do zobaczenia za 2 tygodnie! Trzymajcie się cieplutko PA!

Zadanie domowe – szlaczki.