Przedszkole, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 22.09.2018 została wyłączona
Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od tematu “Pani Jesień”.
Rozmawialiśmy o tym jak rozpoznać, że już się do nas zbliża. Jakie są jej ulubione kolory, oraz jaka towarzyszy jej wtedy pogoda.
Rozmawialiśmy o tym jak powinniśmy ubierać się jesienią i dlaczego właśnie w taki, a nie inny sposób. Wykonaliśmy  ćwiczenia w tym zakresie, które polegały między innymi na przyporządkowaniu odpowiednich fragmentów odzieży tj. kalosze, parasol, płaszcz przeciwdeszczowy, szalik, czapka itp. Nie mieliśmy z tym najmniejszych problemów.
Praca plastyczna, którą tworzyliśmy nosiła tytuł “Jesienne drzewko”. Naszym zadaniem było przy użyciu kolorowej bibuły oraz kleju, a także naszych wspaniałych zdolności manualnych  ozdobić jak najpiękniej potrafimy nasz szablon drzewka. Kolejna praca plastyczna nosiła tytuł “Deszczowa chmurka” i również robi ogromne wrażenie.

Drugą część zajęć poświęciliśmy na naukę kolorów. Uczyliśmy się ich poprawnej wymowy Rozmawialiśmy również o tym jakie są nasze ulubione kolory i dlaczego własnie te. Kolorowaliśmy korale Mai, oraz parasolki według podanego wzoru. Troszkę czasu poświęciliśmy również na takie kolory jak srebrny, złoty, turkusowy czy błękitny, gdyż nie wszyscy wiedzieli o ich istnieniu.
Wykonaliśmy ćwiczenia motoryki rączki wykonując liczne szlaczki w których naprawdę jesteśmy całkiem nieźli.
Było super! Do zobaczenia niebawem.

Zadanie domowe
Proszę o przyniesienie na zajęcia “dary jesieni” tj. kasztany, liście, żołędzie, jarzębina itp. Bardzo dziękuję.

Uprzejmie proszę rodziców również o doniesienie wszelkich potrzebnych arkuszy rejestracyjnych dzieci.

Dziękuję i pozdrawiam Marta Gas.