Przedszkole, lekcja 23.06.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 23.06.2018 została wyłączona
Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od kolorowania pięknych obrazków, które najpierw trzeba było dokończyć rysując po przerywanych liniach. Następnie przeszliśmy do ćwiczenia pisania literek polskiego alfabetu pisząc po przerywanych liniach, co znacznie ułatwiło nam zadanie. Było tego naprawdę sporo!

Kolejnym tematem naszych zajęć była “Rodzina”.  Rozmawialiśmy o tym, że istotą relacji rodzinnych jest  miłość, przyjaźń, szacunek, wzajemna pomoc oraz troska.

Bawiliśmy się w skojarzenia “Dom to…” zadaniem każdego z uczniów było wypowiedzenie na głos pierwszej myśli, kojarzącej się z domem.  Nasze odpowiedzi to między innymi:
Dom to rodzina.
Dom to mama czekająca z obiadem.
Dom to budynek.
Dom to ciepło.
Dom to mój pokój. itp.
Poszło nam naprawdę świetnie!

Dom to przede wszystkim rodzina, a więc uczyliśmy się krótkiego wierszyka o rodzinie wykorzystując palce dłoni. Chcecie posłuchać?
“Ten pierwszy to dziadziuś (kciuk), tuż obok babunia (wskazujący).
Największy to tatuś (środkowy), a obok mamunia (serdeczny).
A to ja dziecina mała (mały), i to jest rodzinka, moja rączka cała.”

Pod koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną “Drzewo genealogiczne” wykorzystując nasze wspaniałe zdolności artystyczne 😉

Na sam koniec zajęć Pani rozdała każdemu z uczniów wierszyki do nauczenia się , ponieważ to właśnie my przygotowujemy akademię na zakończenie roku szkolnego. Już nie możemy się doczekać naszego występu i prosimy naszych rodziców o malutką przysługę przy pomocy nauczenia się ich na pamięć.

Narka!

Podział ról:
Amelka –  “Mamy dzisiaj trudną sprawę, jak pożegnać naszą salę. Jak się rozstać z zabawkami z kolegami i paniami”

oraz piosenka “Hej przedszkole” zwrotka 1 “Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki, a ty już kończysz swe siedem lat. Żegnasz zerówkę lub sześciolatki i zaraz ruszasz dalej w świat

Oskar – “Kolejny rok szkolny minął, kart w kalendarzu było nie mało, Codziennie jedną zdejmował czas, i cóż powiecie ot przeleciał rok jak z bicza trzasł.”

– “To od Was dowiedzieliśmy się co wolno robić, a co nie trzeba.”

Patryk – “Tak się nudziłem gdy byłem sam, a teraz kilku kolegów mam. Co dzień od rana czekam tej chwili, gdy będą ze mną koledzy mili. Wspólna zabawa zawsze się uda, już teraz nie wiem co to jest nuda.”

Bruno – A choć my starszacy niedługo do szkoły pójdziemy, to jednak przedszkole wspominać będziemy. I wiemy, że w szkole tak samo miło spędzimy czas. Dobre panie dużo nas nauczą i mocno będą kochać nas.”

Lilianna –  “”Dzisiaj wszyscy tu stajemy i za wszystko dziękujemy. Za te słowa dobre, miłe. Za cierpliwość ponad siłę. Za uwagi, słowa złote i ciężką z nami robotę.”

–  “Na dalszą drogę życia weź czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuje i w sercu je zachowaj. Dzień dobry, do widzenia niech Ci obce nie będzie. Naukę w naszej szkole pamiętać będziesz wiecznie.”

Maksymilian – “Dziękujemy naszej pani, że codziennie była z nami, że uczyła wierszy, bajek, jak się uczyć czym się najeść.”

Alan – “Dziękujemy stołom, ławkom. Wszystkim kątom i zabawkom. Wszystkim książkom z obrazkami, że wciąż były razem z nami.”

Dakota – ” Przedszkolaki wiosną bardzo szybko rosną, potem znów jak wiecie podrastają w lecie.”

Nikola – “A pod jesień już za małe są buciki i sandały. Krzesełko w przedszkolu robi się za niskie. To znak, że do szkoły trzeba iść.”

Jason – “To Wam rodzice zawdzięczamy, że umiemy chodzić, biegać, mówić mama, tata.”