Przedszkole, lekcja 24.03.2018

Przedszkole, lekcja 24.03.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 24.03.2018 została wyłączona

24/03/2018
MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas
 
Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych.
Pierwszym tematem naszych zajęć była „Pani Wiosna” oraz literka „W”.
Rozmawialiśmy o tym co zwiastuje Pani Wiosna i czy ma coś wspólnego z kwitnącymi drzewami owocowymi, kwitnącymi kwiatami w ogródku i z przylatującymi ptakami. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych próbowaliśmy nazwać małe obrazki po czym naszym zadaniem było odszukać je na dużej ilustracji. Spisaliśmy się na medal!
Nauczyliśmy się piosenki pt. „Wiosno wiosenko” Było przy tym wiele śmiechu i zabawy.
Wykonaliśmy ćwiczenia w słuchaniu, które polegały na odpowiadaniu na pytania zadane przez panią po przeczytaniu przez nią wiersza pt. „Pani Wiosna”. W dniu dzisiejszym wykonaliśmy również wiele ćwiczeń spostrzegania, pamięci, ćwiczenia motoryki ręki oraz grafomotoryczne.
Poznaliśmy aż dwie literki „W” oraz „B”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy również wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na te literki. 
Drugi temat naszych dzisiejszych zajęć to „Wielkanoc”. Rozmawialiśmy o tym co powinno znaleźć się w naszych wielkanocnych koszyczkach. Wykonaliśmy pracę plastyczną „pisanka”, byliśmy mega twórczy. Nasze własnoręcznie zrobione pisanki można podziwiać na naszej klasowej tablicy.  Wykonaliśmy również maski króliczków, które sprawiły nam wiele radości.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!
Do zobaczenia 14/04/2018.:)

Zadanie domowe:
Kserówka litera „B”
Kserówka litera „W”
Podręcznik Maja uczy się i bawi cz. II str. 63
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top