Przedszkole, lekcja 24.11.2018

Przedszkole, lekcja 24.11.2018

Przedszkole, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 24.11.2018 została wyłączona

Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy tradycyjnie od sprawdzenia obecności, zadań domowych oraz od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

Odwiedził nas dzisiaj Ksiądz, z którym ćwiczyliśmy naukę pastorałki Arki Noego „Świeć gwiazdeczko mała świeć”, by być w pełni gotowymi do naszego występu na Jasełkach, które odbędą się już 15 grudnia w naszej szkole.

Dzisiaj był bardzo pracowity dzień ponieważ poznaliśmy, aż dwie nowe literki.
Poznaliśmy literkę „S” oraz „M”. Uczyliśmy się ich poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy również bardzo wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na te literki. Wykonaliśmy ćwiczenia manualne, które pomagają nam trenować naukę pisania, oraz ćwiczenie myślenia abstrakcyjnego.

Jednym z tematów naszych zajęć było „Wczoraj, dziś, jutro”. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że wczoraj to to co już było, dzisiaj to to co jest teraz, a jutro dopiero nadejdzie po nocy. Poszło nam znakomicie.

Kolejnym tematem naszych zajęć byłą „Pani Zima”. Rozmawialiśmy o tym jak ją rozpoznać, czym się charakteryzuje i jaką pogodę ze sobą niesie. Rozmawialiśmy o tym jak powinniśmy się ubierać zimą, w jaki sposób i czym dokarmiać zwierzęta, co można zrobić ze śniegu i jakie zabawy towarzyszą tej porze roku.
Wykonaliśmy ćwiczenia logicznego myślenia oraz ćwiczenia motoryki rączki.
Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Pani Zima” po czym go przeanalizowaliśmy. Poszło nam rewelacyjnie.
W dniu dzisiejszym wykonaliśmy aż dwie prace plastyczne, które można obejrzeć w naszej galerii.
Pozdrawiamy do zobaczenia!

 


Zadanie domowe:
Podręcznik „Maja uczy się i bawi” czI str. 77

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top