Przedszkole, lekcja 26.01.2019

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 26.01.2019 została wyłączona

Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!

Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zapoznania się z nowym podręcznikiem tj. “Maja uczy się i bawi cz. II”.

Tematem naszych dzisiejszych zajęć były aż dwie literki. Literka “K” oraz “J”. Uczyliśmy się ich prawidłowej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na te oto literki takich jak: korale, kot, kanapka, księżniczka, kowboj, korona, jajko, jagody, jeż, jabłko, jojo.Wykonaliśmy liczne ćwiczenia logicznego myślenia, grafomotoryczne oraz spostrzegania. Poszło nam świetnie, nie mieliśmy większego problemy z wykonywanymi ćwiczeniami.

Korzystając z podręcznika i ilustracji w nich zawartych rozmawialiśmy o tym co robi Maja, jak wygląda jej typowy dzień rozpoczynający się od pobudki, a kończący się na porze spania.

Rozmawialiśmy również o tym co Maja wkłada, zakłada i nakłada po czym dyskutowaliśmy na temat jak ubierać się zimą. Spisaliśmy się na medal.

Wykonaliśmy dzisiaj dwie prace plastyczne, które sprawiły nam wiele radości mianowicie parasol 3D oraz uroczego jeżyka.

W dniu dzisiejszym dołączył do nas Pan Jacek, który będzie gościł u nas na zajęciach.

To był bardzo pracowity dzień! Brawo my!

Zadanie domowe – szlaczki literka K oraz J.