Przedszkole, lekcja 26.11.2016

Wychowawca: Marta Gas
26/11/2016

dzieciaczki

W dniu dzisiejszym zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz powtórzenia wiadomości z ostatnich zajęć o tematyce figur geometrycznych.

Na zajęciach poznaliśmy nową literkę, którą jest litera I. Uczyliśmy się poprawnie ją wymawiać, a także pisać. Znamy też kilka wyrazów zaczynających się na tą lierę.

Wykonywaliśmy wiele ćwiczeń na zasadzie “połącz w pary”, “dopasuj obrazki” i wiecie, co? Poszło nam znakomicie. Pani Marta była z nas bardzo dumna. Wykonywaliśmy również wiele szlaczków, które pomagają nam oswoić rękę z pisaniem.

O! Poznaliśmy także nową cyfrę 9 i liczbę 10, których również uczyliśmy się poprawnie wymawiać i pisać. Wykonywaliśmy też ćwiczenia z nimi związane.

Jak to się mówi, “nie samą nauką człowiek żyje”, więc był też czas i na zabawę. Uwielbiamy się bawić i spędzać wesoło czas. Jedną z naszych ulubionych zabaw jest “Stary niedźwiedź mocno śpi” Na zajęciach poznaliśmy nową grę, była to gra w “Głuchy telefon”. Gra była super i sprawiła nam wiele frajdy, co nie zmienia faktu, że musimy nad nią jeszcze troszeczkę popracować. Pani Agnieszka przeczytała nam książeczkę pod tytułem ” Złota rybka”. Słuchaliśmy jej uważnie, a później wspólnie ją omawialiśmy.

Na koniec zajęć wykonaliśmy “Masaż na dobry humor”. Nasza Pani Marta recytowała nam wiersz, a my wykonywaliśmy gesty zgodnie z jego treścią.

Żeby było nam wesoło – masujemy swoje czoło.
Raz i dwa, raz i dwa – każdy ładne czoło ma.
Potem oczy, pod oczami i pod nosem, pod wargami.
Język w górę raz i dwa – ładny język każdy ma.
Tu jest głowa, a tu uszy – trzeba swoje uszy ruszyć.
Raz i dwa, raz i dwa – dwoje uszu każdy ma.
Powiedz: mama, tata, lala, i zaśpiewaj: la-la-la-la.
Otwórz buzię, zamknij buzię, pokaż wszystkim oczy duże.
Pogłaszcz główkę ładną swoją i policzki, brodę, czoło.
Poszczyp lekko całą twarz i już dobry humor masz.

mis

P.S. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć. Do usłyszenia!