Przedszkole, lekcja 27.01.2018

Przedszkole, lekcja 27.01.2018

Przedszkole, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

 

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych. 

Tematem pierwszej części zajęć były czynności dnia codziennego. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych opowiadaliśmy o tym jak wygląda typowy dzień bohaterki naszej książki Mai. 

Wszyscy byliśmy bardzo aktywni i ochoczo zgłaszaliśmy się do odpowiedzi. Pani była z nas bardzo dumna. Usłyszeliśmy również wierszyk obrazujący jeden z dni Mai. 

Wykonywaliśmy ćwiczenia spostrzegania i logicznego myślenia. Naszym zadaniem było otoczyć pętelką te rzeczy, które nawet zimą są gorące, i wiecie co? Poszło nam znakomicie. Kolejnym naszym zadaniem było przyjrzeć się uważnie liście zakupów, którą zrobiła babcia Mai i sprawdzić oraz policzyć czy w koszyku znajdują się już wszystkie te produkty. Z tym zadaniem też nie mieliśmy problemu. 😉

Kolejnym tematem naszych zajęć była literka „K”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy także wiele nowych wyrazów tj. koza, Kubuś, kura, kanapka, kot, królewna, klocek i wiele wiele innych. 

Wykonywaliśmy wiele ćwiczeń typu: dopasuj, połącz w pary, pokoloruj czy dokończ szlaczki. Pracowaliśmy super. 

Na dzisiejszych zajęciach odwiedził nas Ksiądz, który opowiadał nam o tym jak Bóg stworzył świat w zaledwie 7 dni. Słuchaliśmy z ogromną przyjemnością. 

Kolejnym naszym gościem była Pani Nina, która jest logopedą w naszej szkole, aby przeprowadzić z nami zajęcia, które noszą nazwę „Metoda Dobrego Startu”. Bardzo lubimy te zajęcia! Przy użyciu kartek papieru i słomek przenosiliśmy „kawałeczki papierków” z punktu „A” do punktu „B”. Nie zabrakło również piasku, farbek i pozytywnego nastawienia Świetnie się dzisiaj bawiliśmy.

 

Do zobaczenia za tydzień!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top