Przedszkole, lekcja 28.04.2018

Przedszkole, lekcja 28.04.2018

Przedszkole, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

 

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas
 
Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i zadań domowych.
„Co lata” to jest temat naszych dzisiejszych zajęć. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych, próbowaliśmy nazwać wszystkie rzeczy które latają, po czym odszukiwaliśmy je na dużym obrazku. Rozmawialiśmy o tym w jakim kolorze jest balonik Mai, a w jakich kolorach latawiec Kuby, oraz jakim latającym pojazdem chcielibyśmy wyruszyć w podróż i dlaczego. 
Wykonaliśmy ćwiczenia spostrzegania, które polegały na odnalezieniu aż 6 szczegółów które różniły 2 obrazki. Było ciężko ale poradziliśmy sobie wyśmienicie. Ćwiczenia motoryki ręki, które polegały na pokolorowaniu spośród wielu obrazków tylko te, które latają.
 
 
W dniu dzisiejszym poznaliśmy również literkę „Z”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Wykonaliśmy liczne szlaczki, które pomogły nam utrwalić tą literkę. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów, które zaczynały się właśnie na tą literkę tj. zegar, zamek, zupa, zebra, zabawki, zegarek. Wykonaliśmy również ćwiczenia manualne oraz kształcenie słuchu fonematycznego. 
 
Wykonaliśmy dzisiaj pracę plastyczną, która sprawiła nam wiele radości. Niektóre z naszych latawców można podziwiać na naszej klasowej tablicy.
 
W drugiej części zajęć uczestniczyliśmy w warsztatach na temat zasad zdrowego żywienia. Rozmawialiśmy na wiele trudnych tematów i bardzo pouczających. Następnie obejrzeliśmy film poświęcony zdrowemu odżywianiu. Na sam koniec warsztatów mogliśmy sporządzić sobie własną zdrową kanapkę wedle naszego uznania np. pełnoziarnisty chlebek z sałatą, ogórkiem, pomidorem, serem i szczypiorkiem. Mieliśmy możliwość skosztować bardzo pysznych shake przyrządzonych przez Panią Martę, która prowadziła te warsztaty. Mieliśmy również możliwość spróbować wszelakich owoców oraz warzyw. Było niesamowicie i bardzo pysznie.  
Do zobaczenia !

 

Zadanie domowe: Kserówka litera „Z”
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top