Przedszkole, lekcja 29.04

Przedszkole, lekcja 29.04

Przedszkole, lekcja 29.04

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcja 29.04 została wyłączona

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!
Wychowawca Marta Gas
Asystent Agnieszka Orenc

 

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od pogawędki na temat  jak spędziliśmy święta Wielkanocne.
Następnie przeszliśmy do sprawdzenia obecności i powtórzenia wiadomości z ostatnich zajęć.

Wielka-litera-B_4f73493794269-thumbTematem naszej dzisiejszej lekcji była literka “B”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Pisownię ćwiczyliśmy na tablicy. Bardzo to lubimy, ponieważ sprawia nam to wiele radości. 

Nowo poznanymi wyrazami rozpoczynającymi się na literę “B” są: balon, baletnica, babka, bazie oraz baranek. 

Na zajęciach rozmawialiśmy o tym “co fruwa”. Korzystając z podręcznika i ilustracji w nim zawartych, możemy powiedzieć, że fruwają ptaki takie jak np.ciguena bocian, wróbel, sikorka, czy dzika kaczka, a także owady takie jak np. biedronka, motyl, ważka, komar, pszczoła, osa i mucha.  Naszym zadaniem było również nazwać wszystkie małe obrazki i odnaleźć je na dużej ilustracji. Pani Marta nas pochwaliła za to zadanie, ponieważ świetnie się spisaliśmy.

Motyl1

Po przerwie wykonywaliśmy ćwiczenia w słuchaniu. Pani Marta przeczytała nam wiersz pt. “Fruwające owady” wg I. Salach a naszym zadaniem było “wyłapać” wszystkie owady w nim zawarte. Poszło nam rewelacyjnie.

Wykonywaliśmy również ćwiczenia motoryki ręki, spostrzegania oraz myślenia. Czy wiecie, że z gąsienicy wyrasta piękny motyl? Bo my TAK! Wykonywaliśmy szlaczki, w ćwiczeniach kolorowaliśmy obrazki  oraz liczyliśmy ile kropek ma biedronka.

49619b0c81b2623514f684929bf08a9e

Dzisiaj poznaliśmy i uczyliśmy się nowej piosenki pt. “My jesteśmy krasnoludki” było naprawdę bardzo wesoło. Nie mogło zabraknąć również tańcy, które tak bardzo lubimy. 

Krokuś spędził cudowny świąteczny czas u Emilki co można zaobserwować na załączonych zdjęciach. Razem świetnie się bawili. Emilka pokazała wszystkim dzieciom swój wpis do dzienniczka Krokusia. Po czym Krokuś spakował swój plecaczek i ruszył do domku tym razem z naszą nową koleżanką Sophią. My natomiast nie możemy się doczekać jego kolejnych przygód.

Do zobaczenia.


Zadanie domowe
Podręcznik “Maja uczy się i bawi II” str. 63 (kserówka)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top