Przedszkole, lekcja 3.11.2018

PRZEDSZKOLAKI
Wychowawca mgr Marta Gas

Witajcie!
Zajęcia w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz zadań domowych, a także od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

Odwiedził nas dzisiaj Ksiądz ze swoją gitarą. Rozmawialiśmy o „świętości”. Uczyliśmy się również piosenki pt. „Taki duży, taki mały może świętym być”.

Tematem pierwszej części zajęć były „Warzywa”. Rozmawialiśmy o ich, kształtach, barwach, teksturach oraz smakach. Pani przyniosła na zajęcia przeróżne warzywa, mieliśmy możliwość ich dotknąć, powąchać, a nawet spróbować. Bawiliśmy się w grę „zgadnij jakie to warzywo” było bardzo wesoło!
Warzywa o których dzisiaj mówiliśmy to: czosnek, rzodkiewka, kapusta, sałata, buraczek, cebula, marchewka, pietruszka, kukurydza, ziemniak, ogórek, brokuł.
Rozmawialiśmy również o tym co możemy otrzymać z danego warzywa, bądź warzyw. Wiemy, że z ziemniaków możemy otrzymać frytki, z kukurydzy popcorn, z pomidorów ketchup, wiemy także, że ogórki i kapustę można ukisić, a z przeróżnych warzyw można zrobić sałatkę lub zupę warzywną.
Wysłuchaliśmy bajki o marchewce, której morał jest prosty „Jeśli chcecie być piękni i zdrowi jak malinki, pijcie soczki chłopcy i dziewczynki”.
Wykonaliśmy ćwiczenia myślenia, spostrzegania (łączenie elementów w zbiory) oraz ćwiczenia manualne,a także pracę plastyczną o tematyce warzywnej.

Drugą część zajęć poświęciliśmy literce „U”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy wiele różnych wyrazów zaczynających się własnie na tą literkę tj. ulica, ul, Ula, umywalka, ubrania, ucho. Wysłuchaliśmy również wierszyka o literce „U”, który bardzo nas rozbawił.

Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie małe powtórzenie z dzisiejszych zajęć i wykonaliśmy flagi Polski nawiązując do przyszłych zajęć tj. Dnia Niepodległości.
Do zobaczenia!

Zadanie domowe.