Przedszkole, lekcja 30.09.2017

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności oraz powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

Temat naszych dzisiejszych zajęć to „Rośnie ze mną cały świat”.

art-kolorowe-kwiaty-motyle-1 Przyglądaliśmy się ilustracjom i próbowaliśmy nazwać wszystkie zwierzęta widniejące na obrazkach. Obserwowaliśmy również jak wszystko rośnie i rozwija się np. gąsienica przemienia się w pięknego motylka.

Poznaliśmy nowe słówka tj. grzyb, pąk, mak, jeż, niemowlę, gęś, cielak, gąsienia, cielak,m źrebię, sarna.

Pni Marta przeczytała nam wierszyk pt. „Zaproszenie od słonka” po czym przeszliśmy do ćwiczenia myślenia logicznego. Naszym zadaniem było przyjrzenie się dokładnie obrazkom I połączenie w pary linią to, co je łączy tj. kura-jajko, krowa-mleko, dziewczynka-lalka, kot-myszka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu dzisiejszym poznaliśmy również nowe cyferki są nimi cyfra 5 oraz 6. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni.Image-16-200x200

Po przerwie poznaliśmy najbliższy świat Mai, głównej bohaterki naszego podręcznika. Korzystając z ilustracji zawartych w książce oraz naszych spostrzeżeń, możemy powiedzieć, że świat Mai to jej rodzina, przyjaciele, zwierzęta zabawki oraz zabawa z najbliższymi.

Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity, a my spisaliśmy się na medal, dając z siebie 100%. Pani Marta była z nas bardzo dumna.

Już za tydzień poznamy pierwszą literkę alfabetu. Już nie możemy się doczekać.

Narka!

Zadanie domowe

Podręcznik „Maja uczy się i bawi I”. (ksero) str.28.