Przedszkole, lekcje 09.12.2017

Przedszkole, lekcje 09.12.2017

Przedszkole, lekcje 09.12.2017

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcje 09.12.2017 została wyłączona

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca Marta Gas

Witajcie!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od powtórzenia literki „M”, którą poznaliśmy na ostatnich zajęciach. Wszyscy dokładnie ją pamiętaliśmy!

Tematem naszych dzisiejszych zajęć byłą literka „T”. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy również wiele nowych wyrazów takich jak: trawa, torba, tornister, tata, trąbka, tort. 

Wykonywaliśmy wiele ćwiczeń manualnych, które sprawiają nam wiele radości. Zrobiliśmy ozdoby choinkowe, które później zawisły na naszej klasowej choince. Wyglądają przepięknie, mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy. 

Kolejnym tematem naszych zajęć był „Bal karnawałowy”. Korzystając z ilustracji zawartych w książce, odgadywaliśmy za jakie postacie z bajek przebrane były dzieci i czym te stroje się charakteryzowały. Spisaliśmy się na 6-tkę! 

Wykonaliśmy również ćwiczenia w spostrzeganiu. Naszym zajęciem było znaleźć 5 różnic, które dzieliły pozornie dwie takie same ilustracje. Kilku osobom z klasy udało się znaleźć nawet więcej różnic, a to zadanie nie należało do najłatwiejszych. 

Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną, która polegała na wydzieraniu kawałków kolorowych papierków i przy użyciu kleju przyklejanie ich do szablonu, który przedstawiał aniołka.  Super się bawiliśmy!

Do zobaczenia za tydzień!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top