Przedszkole, lekcje 29.09

Przedszkole, lekcje 29.09

Przedszkole, lekcje 29.09

Możliwość komentowania Przedszkole, lekcje 29.09 została wyłączona

 

Witajcie!

W dniu dzisiejszym zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia obecności i krótkiego powtórzenia wiadomości z zajęć poprzednich.
Tematem naszych zajęć była literka „A” uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Poznaliśmy też wiele nowych wyrazów rozpoczynających się właśnie na tą literkę tj. ananas, akwarium, auto, adres, autobus, aparat, aniołek. Pani przeczytała nam super wierszyk o literce „A” Chcecie posłuchać?

„A a”
Małe a to kółko i laska!
Duże A to kawał ciasta
lub drabina rozłożona
mocnym sznurem połączona.
Wspiąć się po niej każdy może,
strażak, tata, ksiądz dobrodziej.
Pan kominiarz nie na niby
wchodzi po niej czyścić szyby.

Poznaliśmy także nowe cyferki tj. 1 i 2. Uczyliśmy się ich poprawnej pisowni, wykonaliśmy także kilka ćwiczeń i poszło nam naprawdę wspaniale.
Wykonaliśmy wiele szlaczków ćwicząc tym motorykę naszej rączki świetnie się przy tym bawiąc.

Kolejnym tematem naszych zajęć były „Dary jesieni”.go Każdy z nas przyniósł do szkoły liście, kasztany, bądź jarzębinę, a nawet szyszki! Rozmawialiśmy o ich kolorach i kształtach po czym przeszliśmy do pracy plastycznej pt. „Kolorowa Jesień” Niektóre z naszych prac, które są po prostu bajeczne można obejrzeć w naszej galerii.

Na koniec zajęć troszeczkę się poruszaliśmy i pośpiewaliśmy, ponieważ już niebawem wystąpimy przed publicznością z piosenką przygotowaną specjalnie na Dzień Niepodległości. Jesteśmy bardzo podekscytowani!


Zadanie domowe.
– Litera A, a – szlaczki
– Cyferka 1

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top