Relacja z Polish Heritage Day

Relacja z Polish Heritage Day

Relacja z Polish Heritage Day

Możliwość komentowania Relacja z Polish Heritage Day została wyłączona

Polish Heritage Day to Dni Dziedzictwa Polskiego obchodzone po raz drugi w całej Wielkiej Brytanii. W tym roku Polish Heritage Day zbiegło się z 100-leciem odzyskania Niepodległości.

Termin obchodzenia Polish Heritage Day zbiegł się także z Świętem Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi RP przypadający na 2 maja.

Dni Dziedzictwa Polskiego to dni, gdy możemy świętować i promować polską kulturę, polską historię  – dziedzictwo przeszłych pokoleń oraz wkład polaków w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

Na rynku można było skosztować polskich smakołyków przygotowanych przez polskie firmy działające na terenie Bradford: Rodzinna Restauracja Qchnia Agi Domowe Obiady, sklep spożywczy Familia z ogromnym asortymentem polskich produktów oraz 4M Food Domowe Chleby na zakwasie, promujący domowej roboty przysmaki kuchni polskiej.

Dziękujemy za zaangażowanie dzieci z klas najmłodszych naszej szkoły, które wraz z Panią Reginą Tombs i Lolą Hałuszczak przygotowały pokaz tańców ludowych, uczniom z klasy A-level, które przygotowały tablicę informacyjną o udziale polskich lotników z Dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię, uczniom klasy 5 za pomoc na placu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wydarzenia Polish Heritage Day w City Park w centrum Bradford, w tym największe podziękowanie kierujemy do Pani Reginy Tombs, za ogrom pracy jaki włożyła w przygotowania oraz Panu Kamilowi Piaseckiemu za pomoc w transporcie.

Dziękujemy Pani Agnieszce Reca za uszycie biało-czerwonych obrusów.

Dziękujemy Pani Patrycji Sawickiej za udostępnienie zdjęć wykonanych podczas Polish Heritage Day.

Relacja opublikowana w prasie angielskiej: http://www.thetelegraphandargus.co.uk/news/16208396.Celebrations_mark_Polish_Heritage_Day/

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top