Sprawozdanie z warsztatów “Zdrowy Styl życia”

Możliwość komentowania Sprawozdanie z warsztatów “Zdrowy Styl życia” została wyłączona

W minioną sobotę 28 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. ZDROWY STYL  ŻYCIA.

Organizatorem zajęć była klas V podczas zajęć przedpołudniowych i klasa IIc podczas zajęć popołudniowych oraz Panie Marta Goc-Kozakiewicz i Kamila Majchrzak.

W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podzieleni byli na mniejsze grupy, aby swobodnie i aktywnie móc wziąć udział w warsztatach.

Przebieg zajęć:

1. Prezentacja multimedialna
  2. Pogadanka
  3. Zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie mogli przygotować smaczne i zdrowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, z warzywami, serem i jajkiem. Następnie uczniowie mogli degustować zdrowe smoothie (warzywno-owocowe) oraz wykonać sałatki owocowe.

Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest picie wody, odpowiednia dieta, stosowanie najważniejszych zasad, opartych na właściwej piramidzie żywieniowej, oraz  jak ważny jest ruch i wysiłek fizyczny w codziennym funkcjonowaniu każdego człowieka.

Wymieniliśmy najważniejsze choroby spowodowane otyłością i brakiem ruchu.

Każda klasa aktywnie uczestniczyła w zajęciach i wierzymy, że każdy zmieni coś w swoim życiu aby móc powiedzieć, że prowadzi zdrowy styl życia.

Kierujemy szczególne podziękowanie klasie V i klasie IIc za bardzo aktywną pomoc w zorganizowaniu tych warsztatów.

Marta Goc-Kozakiewicz

Kamila Majchrzak