Uroczystość Ślubowania Pierwszych Klas

Możliwość komentowania Uroczystość Ślubowania Pierwszych Klas została wyłączona

W Sobotę 15 października 2016 roku o godzinie 11.30 w Polskiej Szkole w Bradford odbyło się Ślubowanie Pierwszaków. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci klas pierwszych.

Oprócz rodziców w Uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych: Klasa 1A, 1B oraz 1C. Razem około 50 uczniów, Pani Dyrektor, Panie Nauczycielki, Panie Asystentki, Panowie z Zarządu, Pani Małgosia, która robiła zdjęcia oraz kilka innych osób.

Naszą Uroczystość rozpoczęliśmy od przemówienia Naszej Pani Dyrektor Doroty Staroń.

Później Uczniowie przedstawili Akademię, którą przygotowali wraz z Paniami Nauczycielkami i Paniami Asystentkami. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę „W Naszej Klasie Jak W Rodzinie”.

Piosenka składała się z 4 zwrotek i refrenu. Każdą zwrotkę śpiewały dzieci w grupach po 4 – 5 osób.

Refren śpiewaliśmy wszyscy razem.

Następnie były wierszyki. Było ich 5. Zostały one podzielone na trzy pierwsze klasy. Wybrane dzieci po kolei mówiły swoje kwestie. Był też krótki tekst, który mówiły wszystkie dzieci razem.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor przeczytała na głos tekst ślubowania. My Uczniowie Pierwszych Klas wszyscy razem zgodnie powtarzaliśmy za Panią Dyrektor słowa przysięgi Ślubowania.

Kolejnym etapem naszej Uroczystości było Pasowanie przez Panią Dyrektor wielkim ołówkiem każdego dziecka na Ucznia Klasy Pierwszej. Odbywało się to po kolei klasami. Klasa 1A, 1B oraz 1C.

W tym samym czasie, gdy Pani Dyrektor pasowała każdego na ucznia nasze Panie gratulowały nam wręczając Dyplomy oraz inne upominki w postaci papierowego rożka ze słodyczami i super odblasków.

Cała uroczystość trwała godzinę. O 12.30 był koniec.

Był to piękny i niezapomniany dla nas wszystkich dzień.