Warsztaty z Panią Agnieszką Szczepańską

Warsztaty z Panią Agnieszką Szczepańską

Warsztaty z Panią Agnieszką Szczepańską

Możliwość komentowania Warsztaty z Panią Agnieszką Szczepańską została wyłączona

W sobotni poranek, 8 października, nasza Polska Szkoła gościła nietuzinkową postać. Pani Agnieszka Szczepańska, bo o niej mowa, jest pisarką… pisarką dla dużych i małych. Podczas sobotnich lekcji pani Agnieszka prowadziła warsztaty dla klas młodszych i starszych, dzieląc się z nami swoimi pomysłami.

Agnieszka Szczepańska

Agnieszka Szczepańska

Oczywiście nie zdradziła nam wszystkich swoich pomysłów, ale klasy IV, V, GCSE i A-level juz wiedzą jak powstaje książka, skąd czerpać inspiracje i gdzie ich szukać, gdy ich brak. Pani Agnieszka, autorka serii „Patka i Pepe”, potrafiła sprowadzić nas wszystkich: dzieci, młodzież i nauczycieli, na ziemię, kiedy rzekła, że towarzyszy jej niekiedy desperacja, gdy w trakcie rocznego procesu powstawania książki w pewnym momencie już wszystkie pomysły się wyczerpały. Oh… Pani Agnieszko, my też tego uczucia

Ukryta w Ciemności - Julia Kwiecień

Ukryta w Ciemności – Julia Kwiecień

czasami doświadczamy! Jednak jeszcze większą szansę doświadczania literackiej weny i literackiej desperacji miała uczennica Julia Kwiecień klasy V. Julia zgłosiła się do napisania książki, a za nią lawinowo pojawili się: redaktorzy, korektorzy, drukarze, łamacze, projektanci okładki, ilustratorzy i na końcu zespół odpowiedzialny za promocję i reklamę. Na końcu prawie dwugodzinnego procesu wreszcie światła dziennego ujrzała książka pod tytułem „Ukryta w ciemnościach” autortswa Julii Kwiecień. Tak oto wszyscy poznaliśmy tajniki powstawania książki, a młodzież mogła te tajniki w praktyce zweryfikować. Niektórych uczniów trudno było doprosić o powrót na lekcje…z zaangażowaniem doklejali ostatnie strony książki.

3Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki uczęstniczyli w warsztatach, prowadzonych przez pisarkę, na temat  „Jak stworzyć zagadkę”. Z kartonów, tony kleju i przeróżnej maści mazaków-pisaków powstały niezidentyfikowane pojazady latające, zagadkowe postaci, domy i … I wszystko to oparte było na dziecięcym wyobrażzeniu jak świat mógłby wyglądać, ale nie wygląda!

Dobrze, że choć przez chwilę możemy obcować z literaturą. Świat wtedy choć przez chwilę wydaje się odrobinę ciekawszy.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top