Warsztaty z Panią Agnieszką Szczepańską

Możliwość komentowania Warsztaty z Panią Agnieszką Szczepańską została wyłączona

W sobotni poranek, 8 października, nasza Polska Szkoła gościła nietuzinkową postać. Pani Agnieszka Szczepańska, bo o niej mowa, jest pisarką… pisarką dla dużych i małych. Podczas sobotnich lekcji pani Agnieszka prowadziła warsztaty dla klas młodszych i starszych, dzieląc się z nami swoimi pomysłami.

Agnieszka Szczepańska

Oczywiście nie zdradziła nam wszystkich swoich pomysłów, ale klasy IV, V, GCSE i A-level juz wiedzą jak powstaje książka, skąd czerpać inspiracje i gdzie ich szukać, gdy ich brak. Pani Agnieszka, autorka serii „Patka i Pepe”, potrafiła sprowadzić nas wszystkich: dzieci, młodzież i nauczycieli, na ziemię, kiedy rzekła, że towarzyszy jej niekiedy desperacja, gdy w trakcie rocznego procesu powstawania książki w pewnym momencie już wszystkie pomysły się wyczerpały. Oh… Pani Agnieszko, my też tego uczucia

Ukryta w Ciemności - Julia Kwiecień

Ukryta w Ciemności – Julia Kwiecień

czasami doświadczamy! Jednak jeszcze większą szansę doświadczania literackiej weny i literackiej desperacji miała uczennica Julia Kwiecień klasy V. Julia zgłosiła się do napisania książki, a za nią lawinowo pojawili się: redaktorzy, korektorzy, drukarze, łamacze, projektanci okładki, ilustratorzy i na końcu zespół odpowiedzialny za promocję i reklamę. Na końcu prawie dwugodzinnego procesu wreszcie światła dziennego ujrzała książka pod tytułem „Ukryta w ciemnościach” autortswa Julii Kwiecień. Tak oto wszyscy poznaliśmy tajniki powstawania książki, a młodzież mogła te tajniki w praktyce zweryfikować. Niektórych uczniów trudno było doprosić o powrót na lekcje…z zaangażowaniem doklejali ostatnie strony książki.

3Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki uczęstniczyli w warsztatach, prowadzonych przez pisarkę, na temat  „Jak stworzyć zagadkę”. Z kartonów, tony kleju i przeróżnej maści mazaków-pisaków powstały niezidentyfikowane pojazady latające, zagadkowe postaci, domy i … I wszystko to oparte było na dziecięcym wyobrażzeniu jak świat mógłby wyglądać, ale nie wygląda!

Dobrze, że choć przez chwilę możemy obcować z literaturą. Świat wtedy choć przez chwilę wydaje się odrobinę ciekawszy.