Zerówka A i B, lekcja 04.11.2017

Zerówka A i B, lekcja 04.11.2017

Zerówka A i B, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Zerówka A i B, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

 

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

Witamy po feriach po dwu tygodniowej przerwie. Nasze zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford 04.11.2017 roku rozpoczęliśmy jak zawsze od sprawdzenia listy obecności. Później rozmawialiśmy na temat wolnego czasu gdzie kto spędził ferie. Następnie Pani sprawdzała nasze prace domowe. Na pierwszej części zajęć przyszła do Nas Pani Nina nasz szkolny logopeda i prowadziła z nami zajęcia o tematyce: stymulacja wzrokowo – słuchowo – ruchowo – percepcyjna. Doladna nazwa to Metoda Dobrego Startu. Uczyliśmy się piosenki pod tytułem: Powitanie Łosia Jasia. W rytm tej piosenki robiliśmy różne zajęcia związane z tematyką zajęć z Panią Niną. Była również super zabawa z piaskiem. Każdy z nas dostał tackę z piaskiem i naszymi paluszkami rysowaliśmy na tym piasku różne wzory w rytm piosenki o Łosiu Jasiu. Były to bardzo fajne i ciekawe zajęcia. Później przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie powtórki poznanych do tej pory od początku roku literek tj: Aa, Ee, Ii, Oo i Uu. Robiliśmy ćwiczenia z poznanymi literkami. Każdy z nas wymieniał jakąś rzecz rozpoczynającą się na którąś z tych liter i dzielił ją na sylaby wyklaskując.

Na drugiej części zajęć po przerwie poznaliśmy kolejną literkę a była to literka Y y. Ćwiczyliśmy pisownie literki Y i y. Rbiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy różne przedmioty zawierające  literkę Y, ponieważ w języku polskim żaden wyraz nie rozpoczyna się od litery Y. Dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Ćwiczyliśmy również motorykę ręki pisząc literkę Y i y.


Praca domowa:
Zadanie 1, 2, 3 strona 82.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top