Zerówka A, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Zerówka A, lekcja 17.03.2018 została wyłączona

Dzisiaj rozpoczęliśmy zajęcia od utrwalenia sobie poznanych ostatnio liter. Naszym zadaniem było znaleźć słowa zaczynające się na te litery.  Następnie poznaliśmy kolejną literkę alfabetu. Była nią litera „R” i „r”. Wysłuchaliśmy wiersza próbując zapamiętam wyrazy w których ukryła się ta literka. Po czym zastanawialiśmy się jakie jeszcze znamy wyrazy na ta literkę. Następnie by utrwalić sobie pisownię i wymowę literki wykonaliśmy ćwiczenia.

W trakcje zajęć wszystkie klasy poszły do kościoła. Tam Książ Rekolekcjonista poprowadził dla nich mszę. Dzieci chętnie uczestniczyły we mszy i śpiewały pieśni.

Po powrocie z kościoła rozmawialiśmy na temat „Przyjęcie urodzinowe”. Utrwalaliśmy sobie słownictwo związane z rzeczami znajdującymi się w tym miejscu oraz czynnościami jakie możemy tam wykonywać.  Opowiadaliśmy jak wyglądają nasze przyjęcia lub jak chcielibyśmy aby one wyglądały. Staraliśmy się wypowiadać pełnym zdaniem.

Praca domowa:

• Ksero książka str 66-67

• Kserówki str. 35: pokolorować rakietę, pokolorować literkę R i r.