Zerówka A, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Zerówka A, lekcja 17.11.2018 została wyłączona
Witam Państwa serdecznie..

Ostatnie zajęcia rozpoczęłam od sprawdzenia obecności oraz zadania domowego. Następnie przeszłam do zadań z podręcznika na stronie 76 i 77. Dzieci zapoznały się ze stosunkami przestrzennymi ( z przodu,z tylu, w środku) Potem dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania gdzie następnie musiały wykonać zadanie do tego opowiadania.
Niektóre dzieci maja jeszcze problem z określeniem z przodu , w środku i w tyle. Bardzo proszę o powtórzenie tej partii materiału ze swoim dzieckiem w domu w wolnej chwili.

W drugiej  części zajęć wprowadziłam literkę Y. Wytłumaczyłam dzieciom ze w języku polskim żaden wyraz nie rozpoczyna się od litery y! Dzieci wykonały zadania z podręcznika ze strony 78,79,80. Następnie zrobiłam krotka powtórkę z materiału dotyczącego: kolorów, kształtu, wzorów, liczb i samogłosek.
Pod koniec zajęć dzieci wykonały krotka prace plastyczna z literki Y. Niestety na brak czasu nasze prace dokończymy na następnych zajęciach.

Jako zadanie domowe proszę żeby każde dziecko wykonało zadania z podręcznika ze strony 83.

Dziękuje i pozdrawiam