Zerówka A, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Zerówka A, lekcja 20.10.2018 została wyłączona
Witam Państwa serdecznie,

Dnia 20.10.18 dzieci zapoznały się z częścią ciała oraz literka „O” . Na początku dzieci zapoznały się  z budowa ciała człowieka następnie wspólnie uczyliśmy się odróżniać która ręka to prawa a która lewa. Następnie przeszliśmy do auli gdzie odbyły się zajęcia ruchowe. Razem z innymi dziećmi śpiewaliśmy i tańczyliśmy ucząc się przy tym odróżniać prawa i lewa stronę . Zajęcia te były prowadzone przez Panią Lokopede.
Tematem drugiej części zajęć było poznanie literki „O”. Wspólnie szukaliśmy wyrazów zaczynających się na te literkę uczyliśmy się sylabizować te wyrazy oraz ćwiczyliśmy zapis literki”O” w zeszytach. Następnie zeszliśmy do auli na Uroczystość Ślubowania Klasy Pierwszej. Bardzo nam się podobała ta uroczystość , dzieci nie mogą się już doczekać kiedy same będą mogły przystąpić do ślubowania.

Na koniec zajęć rozdałam dzieciom Zeszyt Literki. Jest to zeszyt w którym dzieci powtarzają zapis wszystkich literek które poznały. Proszę aby każde dziecko przyniosło ten zeszyt na zajęcia.

Dziękuje i Pozdrawiam