Zerówka A, lekcja 23.03.2019

Możliwość komentowania Zerówka A, lekcja 23.03.2019 została wyłączona

Witam Państwa serdecznie,

Zajęcia w dniu 23.03.19 rozpoczęły się lekcja Religii z nowym księdzem. Lekcja Religii trwała 15 minut, następnie przeszłam z dziećmi do tematu zajęć a mianowicie zapoznałam dzieci ze słownictwem dotyczącym mebli, urządzeń elektronicznych i dekoracji pokoju rodzinnego-dziennego. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ilustracji, następnie przeszliśmy do zadań w podręczniku oraz wprowadziłam literkę “Pp” na przykładzie wyrazu-parasol. Analiza słuchowa i wzrokowa wyrazu. Dzieci wymieniały wyrazy zaczynające się na te literkę a następnie podchodziły do tablicy i próbowały napisać ten wyraz licząc z ilu głosek się składa. Większość dzieci radzi sobie z tym zadaniem świetnie!
Druga cześć zajęć była poświęcona tematyce Wiosny. Dzieci opowiadały jakie zmiany zajda na naszym podwórko oraz przyrodzie! Następnie przeszliśmy do wykonania pracy plastycznej na która dzieci czekały z niecierpliwością 🙂 A mianowicie wykonały Panią Wiosnę z chusteczki papierowej. Wiele radości było u dzieci z tej pracy! Część dzieci zabrała prace do domu a cześć zostawiła w klasie żeby powiesić na naszej tablicy.
Uwaga zachęcam dzieci do konkursu plastycznego! Temat:Portret Rodzinny! Do soboty dzieci mogą przynieść namalowany technika dowolna portret rodziny. Więcej szczegółów na stronie szkoły!

Na zadanie domowe proszę o wykonanie przez dzieci zadań z podręcznika ze strony 58 i 59.

Dziękuje i pozdrawiam,
Agata Pietrzak