Zerówka B, lekcja 09.03.2019

Zerówka B, lekcja 09.03.2019

Zerówka B, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Zerówka B, lekcja 09.03.2019 została wyłączona
Witam Rodziców.
W dniu dzisiejszym tematem lekcji jest kuchnia oraz zapoznanie się z literka N. W pierwszej części zajęć powtórzyliśmy słownictwo dotyczące poprzedniej lekcji jakim była łazienka i wyrazy z literka C. Następnie przeszliśmy do naszego tematu o kuchni, gdzie celem wychowawczym było uświadomienie dzieci ze nie powinny samodzielnie korzystać z urządzeń elektrycznych i gazowych oraz pamiętamy o myciu rąk przed przygotowaniem posiłku. Dzieci nazywały poszczególne sprzęty i narzędzia  kuchenne opowiadając do czego one służą. Następnie dzieci wykonały rysunek plastyczny nasza kuchnia oraz zabawę ruchowa. W drugiej części zajęć wprowadziliśmy literkę N na przykładzie wyrazu noc. Wspólnie szukaliśmy  wyrazów zaczynających się literką N ,oraz  kreśliliśmy ją w naszych książeczkach . Dzieliliśmy wyrazy na sylaby oraz czytaliśmy tekst  metoda sylabowa. Wymawialiśmy sylaby w rożnym tępię przy czym było dużo śmiechu . Na koniec dzieci wysłuchały zagadki z głoska N oraz wykonały prace plastyczna pt,,Noc,,. Zadanie domowe w książkach na str.43 oraz nauka kreślenia literki N w naszych zeszytach. Pozdrawiam

 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top